reklama
 
 

V Praze se tento týden po uklouznutí na ledovce nebo náledí zranilo 90 lidí

8. 1. 2016 13:39
Kvůli uklouznutí na náledí nebo ledovce se v prvním pracovním týdnu roku 2016 v Praze zranila už téměř stovka lidí. Třetina z nich v pátek. V pondělí, kdy v Praze začalo silně sněžit, se počet výjezdů záchranné služby zvýšil o devět procent nad dlouhodobý průměr. V dalších dnech se množství zásahů vrátilo k normálu, ale v pátek úrazů opět výrazně přibylo kvůli ledovce a náledí. Záchranáři upozorňují i na riziko podchlazení.

Praha - Od pondělí se po uklouznutí na sněhu, náledí a ledovce zranilo v Praze 90 lidí, z toho jen v pátek tři desítky, řekla mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová. Pět lidí se také v pátek zranilo při hromadné nehodě na ledovce. I celkový počet zásahů pražské záchranky tak kvůli počasí roste.

V pondělí, kdy v Praze začalo silně sněžit, se počet výjezdů záchranné služby zvýšil o devět procent nad dlouhodobý průměr, který činí 300 zásahů za den. V dalších dnech se množství zásahů vrátilo k normálu, ale v pátek úrazů opět výrazně přibylo kvůli ledovce a náledí. "V pátek bylo úrazů po uklouznutí zatím 30 a od začátku týdne celkem 90," upřesnila v poledne Ernestová.

Právě na ledovce se dnes ráno také stala hromadná nehoda šesti aut na Pražském okruhu. Při havárii utrpělo středně těžká zranění pět lidí - čtyři ženy a jedenáctileté dítě.

Po pádech na kluzkých cestách nejčastěji ošetřují zdravotníci podle mluvčí zranění končetin, hlavy a páteře. Kromě zhmožděnin, tržných ran či zlomenin také otřesy mozku či vymknuté klouby.

Vyjíždět však museli záchranáři i k několika podchlazeným. "Riziko podchlazení se netýká pouze osob bez přístřeší. Nebezpečné je spojení většího množství alkoholu a následného odpočinku v parku na lavičce," upozornila Ernestová.

autor: ČTK | 8. 1. 2016 13:39

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama