móda

Oděvnímu řetězci H&M klesl roční zisk o 88 procent

Švédskému oděvnímu řetězci H&M loni klesl zisk před zdaněním o 88 procent na 2,05 miliardy švédských korun (5,3 miliardy Kč). Firma dnes uvedla, že pandemie ovlivní prodej i v letošním prvním kvartálu. H&M je druhý největší prodejce oděvů na světě za španělským podnikem Inditex, majitelem obchodů Zara. V předchozím finančním roce, který končí v listopadu, firma vykázala zisk 17,4 miliardy švédských korun.

"Pokračující omezení spolu s mnoha případy dočasného uzavření obchodů budou mít velmi negativní dopad na první čtvrtletí," uvedla generální ředitelka Helena Helmerssonová. Dodala, že dosáhnout celoročního zisku se podařilo za pomoci rostoucí internetového prodeje a kontroly nákladů.

Zdroj: ČTK

V Paříži zemřel ve věku 86 let francouzský módní návrhář italského původu Emanuel Ungaro.

Skonal v sobotu, se zdravotními potížemi se potýkal dva roky, informovala s odvoláním na rodinu agentura AFP. Módní dům, který nesl jeho jméno, Ungaro založil v roce 1965.

Narodil se v Aix-en-Provence. Jeho italský otec Cosimo byl krejčí a u něj se Ungaro naučil řemeslu. Později se vydal do Španělska a učil se u španělského návrháře Cristóbala Balenciagy.

Zadlužený e-shop Zoot se dostal poprvé do zisku

Zadlužený internetový obchod s módou Zoot se letos v listopadu poprvé dostal do zisku. Podle ředitele firmy Lukáše Uhla provozní zisk činil 0,6 milionu korun. Loni v listopadu Zoot skončil se ztrátou 1,2 milionu korun a v listopadu 2017 až 9,7 milionu. Na konci října dokončil Zoot reorganizační plán a předložil ho soudu, informoval o tom mediální zástupce firmy Tomáš Holý. Prodejce má asi tři stovky věřitelů a jeho dluhy dosahovaly 761 milionů korun. Stěžejním bodem plánu zůstává vstup nového investora Company New, která je součástí investiční skupiny Natland. Ta je největším věřitelem Zootu s pohledávkami za zhruba 230 milionů korun.

Zdroj: ČTK
Pokračovat