meteorolog

Kvůli dešti se zvedla hladina Klabavy na Rokycansku a Bystřice na Vsetínsku

Kvůli intenzivnímu dešti hrozí, že ve čtvrtek odpoledne vystoupá na nejvyšší povodňový stupeň hladina řeky Bystřice nad nádrží Bystřička na Vsetínsku. Kolem 16:30 jí k tomu chybělo šest centimetrů. Vyplývá to z varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a informací na jeho povodňovém webu. K hranici druhého povodňového stupně se ve čtvrtek přiblížila také hladina řeky Klabavy u Hrádku na Rokycansku, kde už se ale situace začíná uklidňovat. Tato říčka reaguje na silné deště vždy nejrychleji ze všech toků v Plzeňském kraji, ale její hladina po deštích obvykle rychle klesá.

Dosažení třetího povodňového stupně na řece Bystřici nad nádrží Bystřička meteorologové očekávají vzhledem k intenzivním srážkám a vysokému nasycení půdy vodou. Kolem 16:30 byla hladina řeky na 71 centimetrech. Byla tak devět centimetrů pod hranicí pro vyhlášení nejvyššího povodňového stupně.

Již dříve odpoledne meteorologové varovali před vzedmutím řeky Klabavy u Hrádku na Rokycansku. Voda v řece vystoupala kolem 14:00 až na 144 centimetrů, tedy šest centimetrů pod hranici pro vyhlášení druhého povodňového stupně. Následně ale začala klesat.

Zdroj: ČTK
Pokračovat