lockdown

Čína uvalila lockdown na miliony lidí, v zemi přitom za úterý přibylo 349 nakažených

V Číně jsou kvůli protikoronavirovým opatřením opět miliony lidí v režimu plošného omezení vycházení. Lockdowny byly vyhlášeny v několika městech zejména na východě více než miliardové země. Státní televize CCTV informovala, že například v severovýchodním velkoměstě Ta-lien musí zůstávat doma zhruba polovina z šesti milionů obyvatel.

Omezení vycházení vyhlásila pro neupřesněný počet lidí také města Čcheng-te a Š’-ťia-čuang poměrně nedaleko Pekingu. Rovněž v jihočínském Šen-čenu byly některé části města uzavřeny.

V megapoli Tiencin, která je také na severovýchodě Číny, úřady nařídily už na začátku týdne provedení testů na koronavirus pro všechny obyvatele.

Čínské úřady přijímají drastická opatření přesto, že v celé Číně bylo v úterý hlášeno jen 349 nových případů koronaviru. Čínské hospodářství přitom trpí tím, že Peking nehodlá opustit politiku nulové tolerance vůči koronaviru. Tato politika má za cíl zadusit každou epidemii v zárodku.

Mnohá milionová města v Číně letos opakovaně vyhlašovala tvrdá opatření proti koronaviru s cílem zabránit rozšíření vysoce nakažlivé varianty omikron.

Zdroj: ČTK
Pokračovat