Iowa

Šéf Demokratické strany v Iowě po problémech se sčtíáním hlasů během primárek rezignoval

Šéf Demokratické strany v Iowě (IDP) Troy Price po blamáži s kláním o prezidentskou nominaci v tomto státě USA rezignoval. Informovala o tom agentura Reuters.

Výběr prezidentského kandidáta demokratů provázely před týdnem rozsáhlé technické problémy s aplikací a konečné výsledky dosud nebyly oznámeny. Během sčítání se navíc objevila řada nesrovnalostí, kvůli kterým některá média včetně agentury AP dosud neurčila vítěze.

Podle aktuálních výsledků, které budou ještě částečně překontrolovány, těsně zvítězil bývalý starosta města South Bend v Indianě Pete Buttigieg nad senátorem za stát Vermont Berniem Sandersem. O audit požádaly kampaně Sanderse i Buttigiege a k prověření výsledků vyzval i šéf celoamerického vedení Demokratické strany Tom Perez.

Zdroj: ČTK

Tým Bernieho Sanderse oficiálně požádal o kontrolu výsledků v Iowě, hlasování tam provázely technické problémy

Kampaň Bernieho Sanderse oficiálně požádala o kontrolu výsledků z několika okrsků v americkém státě Iowa, kde před týdnem začalo několikaměsíční klání o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Informovala o tom agentura Reuters. V Iowě hlasování provázely velké technické problémy a Sanders tam těsně prohrál s bývalým starostou South Bendu v Indianě Petem Buttigiegem.

Zdroj: ČTK

Podle dílčích výsledků z Iowy je na prvním místě stále Buttigieg, na konečné výsledky se dál čeká

Mezi demokratickými kandidáty na prezidentskou nominaci vede v americkém venkovském státě Iowa po sečtení výsledků ze 75 procent okrsků stále Pete Buttigieg. Pořadí se nezměnilo ani na dalších místech, favorit demokratů a bývalý viceprezident Joe Biden je stále čtvrtý. Na konečný výsledek se ale stále čeká.

Zdroj: ČTK
Pokračovat