Velký přehled změn roku 2018. Projděte si, jak se dotknou vaší peněženky

Petr Kučera Petr Kučera
Aktualizováno 2. 1. 2018 12:20
Nový rok přináší změny pro zaměstnance, podnikatele, rodiny, klienty bank, důchodce, řidiče nebo pacienty. Každý si najde něco – i policisté nebo vězni.

Osobní údaje

Foto: Thinkstock

Od 25. května začíná platit nové nařízení EU o ochraně osobních údajů (General Data Protection Regulation - GDPR). "Přináší například větší důraz na zabezpečení osobních údajů, právo na přenositelnost automaticky vedených údajů či právo být zapomenut (tedy nezobrazovat se ve výsledcích vyhledávání a podobně)," říká Ondřej Preuss, provozovatel webu Dostupný advokát.

"Zejména podnikatelé budou muset urychleně upravit své obchodní podmínky a další právní dokumenty, aby mohli řádně užívat osobní údaje ve svých databázích. Ty musí také lépe zabezpečit a vzít na vědomí i nové a vyšší sankce," dodává Preuss. Povinnost se týká všech firem, které zpracovávají osobní údaje - tedy kromě e-shopů či operátorů například i účetních a lékařů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy