Útoky na klienty České spořitelny neberou konce

hjp
12. 3. 2008 15:55
Nový e-mail varuje sám před sebou
V další prodejně už cashback fungoval. Následující fotky ukazují nákup krok za krokem.
V další prodejně už cashback fungoval. Následující fotky ukazují nákup krok za krokem. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Takzvaní "phisheři" nenechají Českou spořitelnu ani na okamžik vydechnout.

Série podvodných e-mailů, které mají nalákat klienty ČS k vyzrazení přihlašovacích údajů do služby internetového bankovnictví, nebere konce a útočníci jsou stále vynalézavější.

Další podvodná verze e-mailu se objevila v tomto týdnu.

Foto: Ondřej Besperát

Čtěte také:
Útoky na klienty ČS neberou konce. Maily varují dokonce před sebou samými

Tentokrát sama varuje klienty ohledně podvodného e-mailu, který má vzbudit dojem, že je odeslán z oficiální adresy [email protected]. I v této zprávě je ale klient vyzván, aby potvrdil údaje kliknutím na uvedený odkaz.

"Klienty průběžně informujeme, že Česká spořitelna žádnou takovou zprávu nerozesílá - s klienty nikdy prostřednictvím e-mailu nekomunikujeme o tak zásadních záležitostech, jako je například zabezpečení, a nevyzýváme e-mailem k zadání těchto údajů," upozorňuje Pavla Plachá z tiskového oddělení ČS.

Spořitelna podala trestní oznámení

Zjistit počty klientů, kteří podvodný e-mail do svých e-mailových schránek dostali, je podle ČS ale těžké.

"Víme pouze o některých klientech, kteří nám dali po obdržení takového e-mailu vědět. Protože ale klienty o phishingu pravidelně informujeme, dává nám nyní už vědět více a více klientů, pokud takový podvodný e-mail obdrží," doplňuje Plachá.

ČS momentálně ví o desítkách variant podvodných e-mailů. Na útočníky již podala trestní oznámení.

Poslední ze série podvodných mailů:

Foto: Red Eko

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italský ministr zahraničí Di Maio končí v čele Hnutí pěti hvězd

Italský ministr zahraničí Luigi di Maio ve středu oznámil, že končí ve funkci šéfa vládní strany Hnutí pěti hvězd (M5S). Informovala o tom agentura AP. Svým stoupencům v Římě Di Maio řekl, že jedna éra skončila, on svou práci dokončil a nyní bude důvěřovat svému nástupci, že dále úspěšně povede stranu kupředu. Hnutí pěti hvězd podle Di Maia nyní dočasně povede senátor Vito Crimi, nový vůdce bude vybrán v následujících měsících po kongresu strany. Italská média ještě před tímto oznámením uváděla, že Di Maiův krok by neměl znamenat konec vlády, kterou od loňska tvoří koalice M5S a Demokratické strany.

"Dnes tu jsem proto, abych oznámil svou rezignaci z čela Hnutí pěti hvězd," řekl ministr svým příznivcům. Třiatřicetiletý Di Maio stranu vedl od září 2017. Hnutí pěti hvězd se v posledních měsících potýkalo s vnitřními spory, v obou komorách parlamentu odešlo do frakcí jiných stran či do frakce smíšené několik zákonodárců. Poslední dva to udělali v úterý, připomněla agentura APA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy