Útoky na klienty České spořitelny neberou konce

hjp
12. 3. 2008 15:55
Nový e-mail varuje sám před sebou
V další prodejně už cashback fungoval. Následující fotky ukazují nákup krok za krokem.
V další prodejně už cashback fungoval. Následující fotky ukazují nákup krok za krokem. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Takzvaní "phisheři" nenechají Českou spořitelnu ani na okamžik vydechnout.

Série podvodných e-mailů, které mají nalákat klienty ČS k vyzrazení přihlašovacích údajů do služby internetového bankovnictví, nebere konce a útočníci jsou stále vynalézavější.

Další podvodná verze e-mailu se objevila v tomto týdnu.

Foto: Ondřej Besperát

Čtěte také:
Útoky na klienty ČS neberou konce. Maily varují dokonce před sebou samými

Tentokrát sama varuje klienty ohledně podvodného e-mailu, který má vzbudit dojem, že je odeslán z oficiální adresy [email protected]. I v této zprávě je ale klient vyzván, aby potvrdil údaje kliknutím na uvedený odkaz.

"Klienty průběžně informujeme, že Česká spořitelna žádnou takovou zprávu nerozesílá - s klienty nikdy prostřednictvím e-mailu nekomunikujeme o tak zásadních záležitostech, jako je například zabezpečení, a nevyzýváme e-mailem k zadání těchto údajů," upozorňuje Pavla Plachá z tiskového oddělení ČS.

Spořitelna podala trestní oznámení

Zjistit počty klientů, kteří podvodný e-mail do svých e-mailových schránek dostali, je podle ČS ale těžké.

"Víme pouze o některých klientech, kteří nám dali po obdržení takového e-mailu vědět. Protože ale klienty o phishingu pravidelně informujeme, dává nám nyní už vědět více a více klientů, pokud takový podvodný e-mail obdrží," doplňuje Plachá.

ČS momentálně ví o desítkách variant podvodných e-mailů. Na útočníky již podala trestní oznámení.

Poslední ze série podvodných mailů:

Foto: Red Eko

 

Právě se děje

před 19 minutami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 1 hodinou

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy