Rasismus? Řetězec H&M narazil s nápisem "opice" na mikině chlapce tmavé pleti

Jana Králová
9. 1. 2018 7:00
Prodejce oblečení se po kritice na sociálních sítích omluvil za nevhodně použitou fotografii a stáhl ji ze svého e-shopu.
Chlapec s mikinou v britském e-shopu H&M
Chlapec s mikinou v britském e-shopu H&M | Foto: H&M

Londýn, Praha - Původem švédský řetězec H&M se omluvil za obrázek s chlapcem tmavé pleti, který na sobě měl mikinu s nápisem "nejvíc cool opice v džungli". Po silné kritice uživatelů na sociálních sítích stáhl tuto fotku z katalogu oblečení na svém e-shopu ve Velké Británii.

"Obrázek jsme odstranili ze všech našich kanálů a omlouváme se komukoliv, koho to mohlo urazit," uvedla mluvčí společnosti Anna Erikssonová pro britská média. O případu informují například The Guardian, CNN nebo The Independent.

Kritici, podle nichž byla fotka rasistická a nepřijatelná, vyzývali řetězec k jejímu stažení. Někteří uživatelé dokonce nabádali k bojkotu tohoto řetězce. Pozornost věnovali i nápisu "expert na přežití", které měl na oblečení ze stejné série chlapec bílé pleti.

Jiní uživatelé sice věří, že ze strany řetězce šlo jen o neúmyslné nedopatření, nicméně i podle nich by se v dnešní době měli zodpovědní pracovníci zamýšlet, zda podobné souvislosti nemohou někoho urazit.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy