Z černošky se stane běloška. Výrobce kosmetiky Dove se omluvil za kritizovanou reklamu

ČTK ČTK
9. 10. 2017 11:25
Značka kosmetiky Dove se omluvila za reklamu na tekuté mýdlo, kterou mnozí kritizovali jako rasistickou. V asi třívteřinovém spotu si černá modelka sundá tričko a objeví se bílá žena v tričku, která si své tričko rovněž svleče a ukáže se žena asijského vzezření. Reklama, vysílaná na Facebooku v USA, již byla stažena. Uživatelé sociálních sítí reklamu označovali za rasistickou, neboť působila tak, že černoška se po použití mýdla změní v bělošku. Na sociálních sítích se objevily výzvy k bojkotu značky, kterou vlastní nizozemský gigant Unilever.
Kosmetika značky Dove. Ilustrační foto.
Kosmetika značky Dove. Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 35 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy