Google I/O letos zklamala, nový Android neukázala

tl
17. 5. 2013 13:55
Konference Google I/O se letos zaměřila na změny ve službách Google
Internetový obchod s aplikacemi, filmy, hudbou a knihami od Googlu.
Internetový obchod s aplikacemi, filmy, hudbou a knihami od Googlu. | Foto: Aktuálně.cz

Konference I/O je každý rok nejvýznamnější akcí pořádanou společností Google. Ta letošní, která právě probíhá v San Franciscu, je pro většinu technologických nadšenců spíše zklamáním.

Google se totiž zaměřil především na prezentaci změn, kterými projdou jeho již existující služby a neukázal žádné nové zařízení Nexus či další verzi operačního systému Android.

Jednou ze služeb, která byla pozměněna, je sociální síť Google+. Ta dostane nový vzhled, který připomíná především současnou mobilní verzi. Nové příspěvky se budou uživatelům zobrazovat ve formě karet, které bude možné uspořádat až do tří sloupců.

Zajímavou novinkou je vylepšené nahrávání fotografií na Google+. Nahrávané fotografie budou totiž automaticky upravovány tak, aby vypadaly co možná nejlépe. Systém nakonec vytvoří výběr těch nejhezčích, které se následně zobrazí na uživatelově profilu. Originály fotografií budou samozřejmě ukládány také a funkce půjde vypnout.

Herní centrum a nefunkční stream

Mezi další novinky je služba Play Games, přes kterou mohou uživatele synchronizovat stav svých her napříč zařízeními. Dále se přes tuto službu mohou uživatelé párovat s jinými hráči při hrání on-line her. Služba Google Play Games bude fungovat i na webu a iOS a je propojena s Google+.

Kromě her se Google zaměřil i na hudbu a oznámil spuštění služby Music All Access. Jedná se o klasickou streamovací službu, díky které lze za měsíční desetidolarový poplatek poslouchat veškerou hudbu, kterou má Google k dispozici. Jak tomu už ale u služeb podobného typu bývá, Google Music v našich podmínkách nebude funkční.

Stejně jako Google+ se grafických úprav dočkají i webové Google Maps, které mají být navíc mnohem rychlejší a chytřejší. Do několika týdnů se k tomu ještě objeví i trojrozměrné modely velkých měst, včetně Prahy.

Náhrada za Nexus?

Velkým překvapením bylo představení speciální verze smartphonu Samsung Galaxy S4, kterou lze považovat za jakousi náhradu telefonů Nexus. Tato verze vlajkové lodi Samsungu bude totiž dodávána s čistým Androidem a jistotou rychlých aktualizací. A právě tyto vlastnosti jsou u zařízení Nexus klíčové.

Do konce roku by se měla konat ještě jedna konference Googlu, která se pravděpodobně již zaměří na hardware a nový Android. Mluví se především o druhé generaci úspěšného tabletu Nexus 7, která bude konkurovat chystanému iPadu mini 2.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Obyvatelé San Marina se v referendu vyslovili pro legalizaci potratů

Obyvatelé San Marina se v nedělním referendu velkou většinou hlasů vyslovili pro legalizaci potratů. Na základě konečných výsledků o tom s odvoláním na místní média informovala agentura AP. Interrupce zde budou povoleny během prvních 12 týdnů těhotenství, v případě ohrožení života či psychického zdraví ženy i po tomto období. Maličký, převážně katolický stát obklopený Itálií byl jedním z posledních v Evropě, který potraty zcela zakazoval.

Podle konečných výsledků hlasovalo pro legalizaci interrupcí 77 procent voličů. Účast podle agentury APA činila 41 procent z více než 35 tisíc oprávněných voličů.

Zákaz interrupcí v San Marinu platil už od roku 1865. Tamní ženy proto cestovaly kvůli tomuto zákroku do Itálie, kde jsou potraty legální od roku 1978. Pokud obyvatelé San Marina podstoupí v Itálii jiné lékařské zákroky, které v jejich vlasti nejsou dostupné - jako kupříkladu transplantace - veřejný zdravotnický systém náklady proplatí. To však neplatí pro potraty, jelikož je stát považuje za nelegální.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy