iPad mini kazí prodeje klasickému iPadu

tl
11. 12. 2012 17:29
Zákazníci Applu dávají přednost iPadu mini před iPadem 4
Představení malého tabletu od Applu
Představení malého tabletu od Applu | Foto: Reuters

iPadu 4 se podle všeho nedaří tak dobře jako jeho předchůdcům. Za jeho relativním neúspěchem ale nestojí snížení zájmu zákazníků o populární tablety od Applu, ale jeho menší kolega iPad mini.  Vyplývá to z výsledků průzkumu analytické společnosti Citi, která v rámci své ankety o úspěšnosti obou dvou tabletů oslovila padesát prodejen Applu.

80% z nich odpovědělo, že mají na pultech alespoň nějaké tablety iPad mini. 96% prodejců ale dodalo, že nabídka malých iPadů je omezená, a že již nejsou schopni zákazníkům nabízet všechny varianty tabletu podle jeho barvy a velikosti úložiště.

Malých iPadů je nedostatek

Naproti tomu iPad čtvrté generace byl k dostání ve všech dotazovaných prodejnách a pouze šest procent z nich sdělilo, že jejich zásoby klasického iPadu jsou nějak omezené.

Tento průzkum naznačuje, že iPad s úhlopříčkou 7,9 palce je sice téměř vyprodán, ale za cenu toho, že „kanibalizuje" prodej iPadu 4. Na druhou se nabízí otázka, zda by to Applu mělo nějak vadit.

Je také nutné podotknout, že za nedostatkem iPadů mini v obchodech nestojí pouze značný úspěch tohoto tabletu, ale problémy s přerušenými dodávkami. Firma AU Optronics, která je hlavním dodavatelem displejů pro Apple, totiž vyráběla příliš velké množství vadných displejů a Apple se tak musel na čas spolehnout na svého druhého dodavatele, kterým je jihokorejská společnost LG

 

Právě se děje

před 20 minutami

V Paříži podle odborů demonstrovaly proti penzijní reformě statisíce lidí, podle úřadů jen desetitisíce

V Paříži i dalších velkých francouzských městech dnes statisíce lidí demonstrovaly proti kontroverzní penzijní reformě prezidenta Emmanuela Macrona. Odborové svazy protesty svolaly při příležitosti projednávání reformy ve francouzské vládě. Ta dnes zákony spojené s reformou schválila a norma tak zamíří do parlamentu, informovala agentura AFP.

Podle odborové organizace CGT se v celé Francii sešlo 1,3 milionu lidí, přičemž jen v Paříži jich bylo přes 350 000. Francouzské ministerstvo vnitra uvádí výrazně odlišná čísla. Podle úřadů se po celé zemi sešlo 249 000 lidí, z toho v hlavním městě 31 000. Dnešní demonstrace tedy byla početnější než poslední protesty ze 16. ledna. Účastníků však bylo znatelně méně, než na začátku protestního hnutí 5. a 17. prosince, poznamenala AFP.

před 53 minutami

Skupina 60 programátorů zahájila práce na IT systému ke známkám

Skupina 60 programátorů dnes večer v pražských Holešovicích začala v rámci veřejného hackathonu pracovat na novém IT systému elektronických dálničních známek. Pokračovat budou až do neděle, organizátoři pak chtějí předat systém zdarma státu. ČTK to řekl organizátor akce Tomáš Vondráček. Podotkl, že věří v úspěšné dokončení projektu. Při hackathonu pracují vývojáři ve vymezeném čase na řešení konkrétního problému nebo na vytvoření zadaného softwarového projektu.

Systém by podle organizátorů mohl být náhradou za zakázku na IT, jehož dodavatelem měla být za 401 milionů korun firma Asseco Central Europe. Stát však zakázku zruší.

Organizátoři chtějí práce dokončit do neděle 18:00. "Může se ovšem stát, že to bude déle a někteří programátoři tady zůstanou ještě další noc. Já ale věřím, že se nám to do té doby podaří spustit," řekl Vondráček.

Akci chtějí o víkendu navštívit mimo jiné i premiér Andrej Babiš (ANO) nebo nový ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy