Google+ má půl miliardy uživatelů. Aktivní je polovina

tl
18. 12. 2012 10:23
Na Google+ je zaregistrováno 500 milionů uživatelů
Foto: ČTK

Sociální síť Google+ už není tak prázdná, jak se o ní dříve říkalo. Minulý týden totiž síť překročila hranici půl miliardy registrovaných uživatelů, což vzhledem k tomu, že populárnější Facebook se v září dostal přes miliardu uživatelů, není špatné číslo.

I přes stamiliony registrovaných uživatelů se ale Google nadále musí potýkat s faktem, že řada lidí na jeho síti sice účet sice má, nijak aktivně ho ale nevyužívá. Ze statistik totiž vyplývá, že nějakou funkci Google+, jako je například tlačítko +1 nebo služba Hangouts, využije alespoň jednou za měsíc pouze 235 milionů uživatelů.

Společně s překročením hranice 500 milionů uživatelů zprovoznil Google na své sociální síti novou funkci, která byla nazvaná Komunity. Jedná se v podstatě o obdobu skupin na Facebooku, kde se mohou sdružovat uživatelé se společnými zájmy. Komunity mohou být nastaveny jako veřejné nebo soukromé, přičemž do těch soukromých mohou vstupovat pouze pozvaní uživatelé. U Komunit lze také nastavit, zda do nich mohou vkládat příspěvky všichni členové, nebo pouze moderátoři.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy