Jedná se už o druhé zatčení ředitele sázkařské společnosti za poslední dva měsíce. Zatykač na čtyřiašedesátiletého Dickse vydal americký stát Louisiana už v květnu. Hrozí mu pět let vězení a pokuta 20 tisíc dolarů.
Státní zástupce Dickse a jeho společnost podezřívá z přijímání telefonických sázek z amerického území. To zakazuje americká legislativa už od roku 1968. Sportingbet v rozhovoru pro britský deník Guardian připustil, že několik sázek po telefonu z amerického území přijal.
Americkým vyšetřovatelům leží internetové sázení už dlouho v žaludku. Myslí si, že právě přes něj se perou špinavé peníze, prodávají drogy. Také se jim nelíbí, že k internetovému sázení mají jednoduší přístup mladiství a lidé na sázení závislí.
V polovině července byl zatčen také David Carruthers, ředitel společnosti BetOnSports.com. Jeho viní americké úřady z vyděračství a poštovního podvodu. V současné době je v domácím vězení. Společnost BetOnSports.com Carrutherse propustila a zrušila veškeré americké aktivity.
Akcie padají
Společnost Sportingbet požádala ihned po zatčení Dickse Londýnskou burzu, aby pozastavila obchodování s akciemi společnosti. Z důvodu nejnovější aféry včera v New Yorku klesaly akcie většiny sázkařských společností.
V červenci po zatčení Carrutherse ztratila společnost Sportingbet 44 procent hodnoty akcií za dva dny.
Vládní tažení proti internetovým sázkařským společnostem přichází v době rapidního růstu jejich popularity. Americký senát vydal nařízení, které zakazuje americkým bankám provádět převody od svých klientů internetovým sázkovým společnostem.
V současné době hodnota světového on-line sázení přesahuje 11 miliard dolarů ročně. V roce 2010 bude mít podle odhadů expertů tento trh hodnotu 25 miliard ročně. Polovina všech příjmů v odvětví pochází od amerických sázkařů.