Hugo Boss přišel vloni jen o 7 procent zisků. Chce růst

Veronika Skálová Veronika Skálová
12. 4. 2010 12:31
Německý módní dům se k nízkému poklesu zisků v krizi propracoval úspornými kroky
Obchod značky Hugo Boss.
Obchod značky Hugo Boss. | Foto: Reuters

Metzingen - Nekompromisní kroky v boji s ekonomickou krizí se vyplácí, potvrzuje svými výsledky německá módní společnost Hugo Boss. Ta zveřejnila své výsledky za loňský rok, kdy její zisk klesl o sedm procent. V roce, kdy módní dům Escada stáhly dluhy ke dnu a další prestižní značky počítaly ztráty dvojciferně, to není špatný výsledek.

Módní značka s téměř devadesátiletou tradicí zhoršila loni svůj čistý zisk o 7,1 procenta na 104 milionů eur. Její tržby klesly o 7,4 procenta a dosáhly 1,56 miliardy eur.

Hugo Boss se přitom snažil s dopady krize aktivně bojovat. Společnost uzavřela nevýdělečné obchody i některé předváděcí salony, vyjednala nové smlouvy s dodavateli a přestala doručovat zboží některým vysoce rizikovým klientům ve východní Evropě. Naopak posílila expanzi směrem do Spojených států.

A v restrukturalizaci chce jedna z nejznámějších módních značek pokračovat dál. To však neznamená, že nebude pokračovat ve svém rozmachu. Pro letošní rok plánuje otevření padesáti značkových obchodů.

Společnost Hugo Boss očekává, že zisk letos poroste rychleji než v loňském roce, který označila za jeden z nejnáročnějších.

Vlastníkem společnosti je od roku 2007 firma Permira, která vlastní 88 procent akcií. Od převzetí se hodnota akcií Hugo Boss pohybuje níž než akcie jejích konkurentů, jako je Polo Ralph Lauren nebo Burberry. Podle odborníků Reuters je to dáno menší průhledností kroků a velkými změnami v managementu firmy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, později opět zasednou i odborné týmy. Brabec to řekl novinářům.

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Brabec nechtěl být ohledně možné dohody konkrétní. "Dokud není domluveno všechno, není domluveno nic. Nicméně bylo několik bodů, které byly významně sporné celou dobu. Dnes po jednání vnímám posun v některých a uvidíme. Nechci konkretizovat," řekl v pátek. "Jsem rád, že se i po dnešním jednání přiblížil kompromis, který snad bude přijatelný pro obě strany, který snad budou umět schválit obě vlády," doplnil liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
Další zprávy