"Zlatý" konec roku se hospodám rozplývá. V létě lepily ztráty, teď firmy ruší večírky

Adéla Očenášková Adéla Očenášková
22. 10. 2021 6:37
Restauracím se v létě dařilo, srpen byl z pohledu tržeb srovnatelný s rokem 2019, září dokonce předcovidový rok překonalo. Zalepit rány po měsících koronavirové uzávěry se ale podnikům zdaleka nepodařilo. V ohrožení je navíc předvánoční čas, který bývá spolu s létem nejziskovější. Restaurace se shodují, že kvůli sílící epidemii může být letos závěr roku slabý.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

V červenci restaurace dosáhly nejvyšších tržeb za uplynulého dva a půl roku. Ukázala to data firmy Dotykačka, jejíž pokladní systém využívá čtvrtina tuzemských gastronomických zařízení. Srpen byl pak srovnatelný s loňskem i předloňskem a v září si podniky oproti předchozím dvěma rokům polepšily o více než deset procent. 

"Během léta se zdražovalo, takže za vyššími tržbami minimálně zčásti stojí navýšení cen. Nicméně třeba v srpnu se projevil naprosto zásadní vliv počasí. Navzdory zdražení byly souhrnné tržby stejné jako loni, protože ve druhé půlce měsíce bylo počasí ve srovnání s červencem podstatně horší," doplnil k datům ředitel firmy Dotykačka Petr Menclík.

Zvyšování cen bylo podle Luboše Kastnera z Asociace malých a středních podniků a živnostníků (ASMP) citelné už na jaře ještě v době, kdy restaurace kvůli šíření epidemie nemohly normálně fungovat. "Zdražování se děje už od jara, protože už tehdy začaly stoupat ceny potravin. K jednomu z největších zvýšení cen tedy došlo už v lockdownu," řekl pro on-line deník Aktuálně.cz Kastner. 

Podle něj navíc majitelé budou ceny v jídelních lístcích dál navyšovat. Kastner odhaduje, že obecně půjde o zdražování v řádech deseti až dvaceti procent. Restaurace podle něj musí bojovat se skokovým nárůstem nákladů, ať už jde o suroviny, energie nebo platy pracovníků. 

O blížícím se zdražování ve výši až dvaceti procent hovoří i mluvčí společnosti Storyous Jana Kohoutová. Ten taktéž poskytuje restauracím pokladní systémy. Kohoutová ale zdůrazňuje, že jde zatím pouze o odhady. Dalšímu navýšení cen se ale gastronomická zařízení podle ní zkrátka nevyhnou. 

Průměrná tržba vzrostla o necelá čtyři procenta

Podle údajů společnosti Storyous lidé v letošním třetím čtvrtletí, tedy za červenec až září, utratili meziročně o devět procent více. Při jedné návštěvě restaurace utratili lidé v létě průměrně skoro o desetinu více než loni. Celkové tržby však rostly jen o 3,6 procenta, protože lidé chodili do podniků méně často. A s nastupujícím podzimem počty zákazníků podle dat z pokladen dál klesají.

Nižší obsazenost restaurací předpovídá i Kastner, dosud se ale podle něj gastru relativně dařilo a Češi se zdražování nezalekli. "Tržby v posledních týdnech nebyly vůbec špatné. Samozřejmě se v plném objemu nevrátili zahraniční turisté, takže restaurace závislé na turismu možná tak dobrá čísla neměly. Pro zbytek trhu ale bylo oživení patrné," míní. 

Kastner se nicméně obává, jak pro restaurace dopadne předvánoční období, které bývá pro podniky spolu s létem nejsilnější sezonou - firmy pořádají vánoční večírky, lidé se před svátky také s oblibou schází. Kastner tak připomněl středeční rozhodnutí vlády, že restaurace musí od prvního listopadu kontrolovat u hostů bezinfekčnost na koronavirus.

"S kontrolou testů se ale nějak popasujeme. Pomohou nám s tím organizátoři večírků tak, že objednavatel podnik ujistí, že na sešlost dojdou pouze lidé, kteří opatření splňují," popsal Kastner, podle nějž bude také velmi důležité, jak bude o epidemii informovat restauratéry nová vláda. 

Restaurace cítí skepsi

Podniky, které oslovilo Aktuálně.cz, se shodují, že zlatý závěr roku letos spíš nepřijde. "Zatím to na moc bohaté období nevypadá. Přijde mi, že firmy vyčkávají, co se bude dít, zda se zase zavedou nějaká opatření. Zatím spíš poptávají, ale nic napevno nepotvrzují," uvedla Denisa Šmerhová z pražské restaurace Salabka. V roce 2019 před vypuknutím epidemie přitom už měly termíny kolem Vánoc běžně rezervované. 

Podobně mluví i Václav Kaftan, majitel restaurace Petřínské terasy v Praze. "Pořád je to špatné. Obzvláště teď, když je zase tolik nakažených, všichni plánované akce ruší," sdělil. 

Situaci vidí skepticky i Martin Kalicher ze skupiny Bauer Hotel Group, jež v hlavním městě provozuje několik podniků. "Momentálně panuje obrovská obava, jak se s rostoucími čísly zachová vláda ke gastrosektoru. Vánoce jsou za dva měsíce, ale většina firem poptává spíše menší firemní akce na poslední chvíli během podzimních měsíců. To je největší změna oproti roku 2019, kdy se firemní večírky standardně poptávaly hned po letních prázdninách," popsal.

Také Kateřina Holnová z Asociace restauratérů APRON zatím ohledně předvánočního období mluví opatrně. Současně zdůrazňuje, že i kdyby se nakonec závěr roku vydařil, rány, které epidemie uštědřila podnikům, se jen tak nezahojí.

"To, že bychom se zahojili na ztrátách, je absolutně nemyslitelné. Zavřeno bylo půl roku a ztráty jsou tak velké, že to jedno vánoční období určitě nezahojí," domnívá se Holnová.

Možné znovuzavření podniků Kastner označuje za černý scénář. Podle ředitele firmy Dotykačka Menclíka za celou dobu epidemie zkrachovalo odhadem dvacet procent podniků, současně jich ale deset procent vzniklo.

"Co se týče zkrachovalých podniků, přesné číslo prakticky nejde udat, protože vše se dělo v dlouhém časovém období. Podniky končily postupně v závislosti na jednotlivých vlnách omezení. Zároveň v mezičase nové vznikaly, což souvisí i s přirozenou obměnou trhu," dodal Menclík.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Podvodníci klienty nutí vybrat úspory a vložit je na podvodné účty, varují banky

Česká bankovní asociace varuje klienty bank před novou vlnou podvodných útoků. Podvodníci využívají nepozornosti klientů v předvánočním období a pod záminkou, že jsou jejich peníze v ohrožení, je donutí vybrat úspory a vložit je na podvodné účty prostřednictvím bankomatů na kryptoměny. Četnost těchto podvodů v posledních týdnech dramaticky stoupla.

Způsobené škody se podle asociace pohybují v řádech milionů korun. "Pokud by měly banky podezření z ohrožení klientských vkladů, dokážou účet a prostředky klienta uložené na něm zablokovat a ochránit samy. Nikdy nežádají klienta o jejich převod na jakýkoliv jiný 'bezpečný' účet, nikdy nepožadují jejich hotovostní výběr a následný vklad přes bankomat na jiný účet vedený v kryptoměnách ani v žádné jiné měně," připomněla.

"Útočníci obvykle kontaktují klienta s tím, že jeho účet byl napaden, a pokud chce své peníze zachránit, musí s nimi spolupracovat. Často se přitom ohánějí i součinností s Policií ČR. Klienti ve strachu, že o své peníze přijdou, pak udělají, co po nich podvodníci žádají. V mnoha případech je i klienti sami pustí do svého internetového bankovnictví prostřednictvím aplikace umožňující tzv. vzdálený přístup do PC, kterou si stáhnou na základě instrukcí podvodníků," vysvětlil princip útoků předseda komise ČBA pro kyberbezpečnost Petr Barák.

Zdroj: ČTK
před 4 minutami

Italský Enel vstupuje na australský trh s elektřinou, bude tam konkurovat Shellu

Italská společnost Enel začne prodávat elektřinu australským podnikům. Na tamním trhu bude konkurovat mimo jiné společnosti Royal Dutch Shell, která před dvěma lety převzala v Austrálii největšího prodejce elektřiny firmám. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Enel je největší energetickou společností v Evropě.

Enel oznámil, že získal od australského energetického regulačního úřadu maloobchodní licenci pro vstup na energetický trh. Vedle Shellu patří v Austrálii mezi významné maloobchodní prodejce elektřiny firmy AGL Energy nebo Origin Energy. V odvětví se prosazuje též přední telekomunikační společnost Telstra.

Italský energetický podnik plánuje využít výkon australských solárních farem divize Enel Green Power v kombinaci s technologickými platformami a inovacemi své divize Enel X. Vedle dodávek energie komerčním a průmyslovým zákazníkům nabídne například skladování energie, virtuální elektrárny či nabíjení elektromobilů.

před 1 hodinou

Novým rakouským kancléřem se stal dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer v pondělí složil přísahu a stal se třetím rakouským kancléřem za poslední dva měsíce. V čele vlády nahradil Alexandra Schallenberga, který úřad převzal teprve 11. října.

Nehammer nastoupil do nejvyšší vládní funkce poté, co minulý týden oznámil úplný odchod z politiky exkancléř Sebastian Kurz. Ten v říjnu kvůli korupční aféře rezignoval na post kancléře, ponechával si však vedení rakouské lidové strany (ÖVP). V reakci na Kurzův odchod do ústraní rezignoval také Schallenberg.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pro přijetí eura hovoří napojení ČR na eurozónu, proti rozdíly u cen a mezd, uvedla ČNB

Případné přijetí eura by mělo dále zvýšit přínosy, které pro Českou republiku vyplývají z její obchodní provázanosti se zeměmi platícími eurem a z otevřenosti české ekonomiky.

Na druhou stranu vstup do eurozóny by přinesl rizika, která plynou ze ztráty nezávislé měnové politiky České národní banky a stabilizační role kurzu koruny. Problémem je také nedokončená konvergence, tedy přibližování se úrovně, Česka k eurozóně hlavně u cen a mezd. Vyplývá to z analýzy, kterou zveřejnila Česká národní banka. Ta rozdělila charakteristiky českého hospodářství z pohledu vstupu do eurozóny do tří skupin, tedy ukazatele s relativně nízkou míru rizik při přijetí eura, neutrální ukazatele a rizikové ukazatele.

"Přechod ČR na euro by totiž znamenal odstranění kurzového rizika a snížení transakčních nákladů pro veškerý obchod se zeměmi eurozóny. Značná intenzita mezinárodních ekonomických vztahů včetně vysoké intenzity vnitroodvětvového obchodu zároveň zpravidla vede k vyšší synchronizaci ekonomických šoků a cyklické sladěnosti, a tedy k nižším nákladům spojeným se ztrátou samostatné měnové politiky," uvádí materiál.

Zdroj: ČTK
Další zprávy