Ředitel svazu pivovarů po třech letech skončil, o jeho funkci má zájem 12 lidí

ČTK ČTK
4. 9. 2016 12:18
O funkci výkonného ředitele Českého svazu pivovarů a sladoven má zájem 12 uchazečů. ČTK to sdělil předseda představenstva svazu František Šámal, jména neuvedl. Bývalý ředitel Vladimír Balach skončil o prázdninách. Než bude nový ředitel vybraný, je pověřenou výkonnou ředitelkou svazu Martina Ferencová. Bývalý ředitel byl ve funkci zhruba tři roky. "Předsednictvo schválilo harmonogram dalšího výběru, a pokud bude kandidát vybrán, bude to do konce roku," uvedl Šámal. Český svaz pivovarů a sladoven sdružuje pivovary, sladovny a další instituce, které se přímo či nepřímo podílejí na výrobě piva v České republice. Svaz navazuje na dlouhou tradici, jejíž počátky spadají do druhé poloviny 19. stole
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 4 minutami

Ekonomika EU v prvním čtvrtletí klesla o 0,4 procenta, je zpět v recesi

Ekonomika Evropské unie v prvním čtvrtletí podle sezonně přepočtených údajů klesla proti předchozím třem měsícům o 0,4 procenta po poklesu o 0,5 procenta ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku. Ve své zpřesněné zprávě to v úterý oznámil statistický úřad Eurostat. Potvrdil tak, že unie se vrátila k hospodářské recesi, za kterou stojí hlavně uzávěry v souvislosti s pandemií.

V eurozóně se hrubý domácí produkt (HDP) snížil o 0,6 procenta, zatímco ve čtvrtém čtvrtletí pokles činil 0,7 procenta. Recese se obvykle definuje jako dvě čtvrtletí hospodářského poklesu za sebou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy