Nejlepší inzeráty na úřadech práce. Podívejte se, jak firmy hledají šéfy za statisíce

Iva Špačková Iva Špačková
19. 7. 2017 6:45
Nemusíte být inženýr ani magistr, abyste mohli šéfovat lidem ve velkých firmám. Musíte hlavně něco umět - a pak vám stačí ukončit školu jako bakalář. Ukazuje to analýza nejlukrativnějších nabídek zaměstnání inzerovaných přes úřady práce. Splnili byste podmínky firem nabízejících práci za více než 100 tisíc měsíčně?
Úřad práce, nezaměstnanost - ilustrační foto
Úřad práce, nezaměstnanost - ilustrační foto | Foto: ČTK

Úřady práce nyní nabízejí prostřednictvím Integrovaného portálu MPSV téměř 160 000 volných míst. Drtivá většina (96 procent) láká uchazeče na mzdu nižší než je celostátní průměr (27 889 korun podle ČSÚ za první čtvrtletí), přesto zde najdeme i desítky inzerátů nabízejících výdělky převyšující 100 000 korun měsíčně. V polovině července jich bylo 83, z toho devět láká na více než 200 000 korun.

Téměř polovina takových pozic je z oboru informačních technologií (IT), velké zastoupení mají také výroba (hlavně autoprůmysl), logistika a obchod. Výdělky nad 100 000 korun se však týkají i lékařů, personalistů, lektorů (hlavně takzvaných měkkých dovedností) či pracovníků výzkumu a vývoje.

Firmy umisťují lukrativní nabídky na úřady práce například i proto, že než zaměstnají cizince, musí volné místo nabídnout nejdříve českému občanovi. Teprve když se vhodný český uchazeč nepřihlásí, může firma nabídnout místo cizinci.

 

Právě se děje

před 14 minutami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 42 minutami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy