Drn na Národní, čistička či indický pavilon. Podívejte se na oceněné stavby roku 2019

ČTK ČTK
26. 10. 2019 11:31
Stavbami roku 2019 jsou vzdělávací a výcvikové středisko UPO Velké Poříčí, budova DRN v Praze, přestavba a rozšíření čistírny odpadních vod na pražském Císařském ostrově, mateřská škola Nová Ruda ve Vratislavicích nad Nisou, Ájurvédský pavilon v Počátkách a Corso Pod Lipami v Řevnicích.
UPO Velké Poříčí - modernizace stávajícího vzdělávacího a výcvikového střediska.
UPO Velké Poříčí - modernizace stávajícího vzdělávacího a výcvikového střediska. | Foto: Stavbaroku.cz

Cena veřejnosti

Středisko UPO ve Velkém Poříčí (na obrázku) získalo zároveň cenu veřejnosti.

Výsledky 27. ročníku vyhlásila Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, která soutěž organizuje. 

Porota většinou uděluje titul Stavba roku pěti stavbám. Letos potřetí za 27 let udělila šest titulů. "Letošní úroveň byla velmi vysoká. Pětici titulů udržet nešlo, i tak je šest jen dolní hranice. Nebylo by však vhodné tituly devalvovat výraznějším zvyšováním jejich počtu. Jako obvykle čekala porotu rozmanitá skladba staveb, z toho některé typy zcela nově. Od mateřské školy přes halu logistického centra k železnici, přehradě a čistírně odpadních vod," uvedla předsedkyně poroty Radomíra Sedláková.

Titul Osobnost stavitelství letos získal Jan Fibiger.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Řada pojišťoven pojistí Čechům riziko covid-19 v celé Evropě

Řada pojišťoven v letní sezoně pojistí Čechům léčebné výlohy v souvislosti s nemocí covid-19 i v zemích, které ministerstvo zahraničí označuje jako rizikové nebo vysoce rizikové, tedy v celé Evropě. Některé tyto pojistky zlevňují. Pojišťovny pouze nekryjí riziko koronaviru v zemích, kam ministerstvo zahraničí přímo zakáže cestovat. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy