Čína u Pekingu otevřela nové obří letiště, dílo architektky Hadidové má ohromit svět

Foto: ČTK
Ekonomika Ondřej Neufus Ekonomika, Ondřej Neufus
Aktualizováno 25. 9. 2019 11:12
Nedaleko čínské metropole Pekingu bylo oficiálně otevřeno nové mezinárodní letiště Ta-sing. Nachází se padesát kilometrů od hlavního města. V budoucnu by mělo letištěm projít více než 100 milionů lidí ročně a mělo by se stát nejrušnějším dopravním uzlem na světě. Letiště postavené podle návrhu slavné britské architektky Zahy Hadidové se pyšní údajně největším terminálem na světě.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Novém Jižním Walesu se zřítil hasící letoun s třemi lidmi na palubě

Australské úřady pátrají po hasícím letounu, který se zřítil, když kropil lesní požár v Novém Jižním Walesu v oblasti Snowy Monaro. Na palubě stroje byli podle úřadů tři lidé, informovala agentura AP. Letoun hledají helikoptéry. Další podrobnosti k nehodě zatím úřady neoznámily.

Ve čtvrtek bylo zároveň kvůli zuřícím lesním požárům uzavřeno letiště v Canbeře. Plameny se v oblasti rozhořely ve středu ráno a silný vítr a teplo situaci zhoršily. Dopravní policie na Twitteru napsala, že požár postupuje rychle a v oblasti bylo uzavřeno několik silnic. Místním pak policie doporučila se regionu vyhnout. Úřady také vyzvaly obyvatele australského hlavního města, aby se schovali do bezpečí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy