Kellnerovo zlaté vejce opouští Rusko. Prohlédněte si expanzi i kauzy obra Home Credit

Kellnerovo zlaté vejce opouští Rusko. Prohlédněte si expanzi i kauzy obra Home Credit
Původní Home Credit a.s. vznikl v roce 1997 v Hustopečích na Břeclavsku a do obchodního rejstříku byl zapsán 5. února 1997 jako Telervis, a.s. Na Home Credit a.s. byl přejmenován v květnu téhož roku.
Od roku 2016 se pak logo Home Creditu výrazně změnilo. Vytvořilo ho grafické studio Dynamo Design. Na snímku je budova liberecké Home Credit Areny.
V roce 2005 se společnost stala součástí finanční skupiny PPF českého miliardáře Petra Kellnera (na snímku). Současný Home Credit a.s. byl do obchodního rejstříku zapsán 1. října 2005, vznikl rozdělením společnosti Home Credit Finance a.s.
V roce 2002 původní společnost zanikla bez likvidace v důsledku fúze formou sloučení s obchodní společností Home Credit Finance a.s. se sídlem v Brně. Společnost mimo jiné uvedla na český trh první úvěrovou kartu, začala poskytovat hotovostní úvěry na pobočkách České pošty a také vstoupila na Slovensko.
Foto: Home Credit
Ekonomika Dan Poláček Ekonomika, Dan Poláček
Aktualizováno 17. 5. 2022 9:49
Od zápisu původní společnosti Home Credit do obchodního rejstříku uplynulo již čtvrt století. Firmu původem z jižní Moravy převzala v roce 2005 PPF miliardáře Petra Kellnera a vytvořila z něj úvěrový kolos, který se prosadil v řadě zemí od střední Evropy přes bývalý Sovětský svaz až po Asii. Klíčový ruský trh firma nyní po invazi na Ukrajinu opouští, své pobočky tam předává místním investorům.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy