Kellnerovo zlaté vejce opouští Rusko. Prohlédněte si expanzi i kauzy obra Home Credit

Kellnerovo zlaté vejce opouští Rusko. Prohlédněte si expanzi i kauzy obra Home Credit
Původní Home Credit a.s. vznikl v roce 1997 v Hustopečích na Břeclavsku a do obchodního rejstříku byl zapsán 5. února 1997 jako Telervis, a.s. Na Home Credit a.s. byl přejmenován v květnu téhož roku.
Od roku 2016 se pak logo Home Creditu výrazně změnilo. Vytvořilo ho grafické studio Dynamo Design. Na snímku je budova liberecké Home Credit Areny.
V roce 2005 se společnost stala součástí finanční skupiny PPF českého miliardáře Petra Kellnera (na snímku). Současný Home Credit a.s. byl do obchodního rejstříku zapsán 1. října 2005, vznikl rozdělením společnosti Home Credit Finance a.s.
V roce 2002 původní společnost zanikla bez likvidace v důsledku fúze formou sloučení s obchodní společností Home Credit Finance a.s. se sídlem v Brně. Společnost mimo jiné uvedla na český trh první úvěrovou kartu, začala poskytovat hotovostní úvěry na pobočkách České pošty a také vstoupila na Slovensko.
Foto: Home Credit
Ekonomika Dan Poláček Ekonomika, Dan Poláček
Aktualizováno 17. 5. 2022 9:49
Od zápisu původní společnosti Home Credit do obchodního rejstříku uplynulo již čtvrt století. Firmu původem z jižní Moravy převzala v roce 2005 PPF miliardáře Petra Kellnera a vytvořila z něj úvěrový kolos, který se prosadil v řadě zemí od střední Evropy přes bývalý Sovětský svaz až po Asii. Klíčový ruský trh firma nyní po invazi na Ukrajinu opouští, své pobočky tam předává místním investorům.
 

Právě se děje

Další zprávy