Do Německa jezdí opět i vlaky. Projděte si destinace, kam už se dá z Česka vyrazit

Adéla Očenášková Adéla Očenášková
Aktualizováno 25. 5. 2020 11:46
České dráhy v pondělí obnovily první mezinárodní linku, na svou první cestu po koronavirové pandemii se vydají expresy Berliner z Prahy do Drážďan a Berlína. Vláda umožnila provoz mezinárodních spojů autobusové a železniční dopravy od předminulého pondělí. Přibývá také leteckých spojení. Podívejte se, do kterých států a jakým typem dopravy se již můžete vydat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Petr Kučera

Německo vlakem

Od pondělí je znovu možné vyrazit do Drážďan a Berlína vlakem, spoj z Prahy do těchto dvou německých měst obnovily České dráhy (ČD). Expresy Berliner, které ČD provozují se svým německým partnerem Deutsche Bahn AG, budou v prvních týdnech jezdit v obou směrech třikrát denně.

Další spoje do Berlína a jejich prodloužení do Hamburku a Kielu plánují ČD během června. Mluvčí ČD Vanda Rajnochová pro Aktuálně.cz již dříve uvedla, že dopravce počítá s obnovením prvních mezinárodních vlaků na konci května nebo v červnu. Záviset bude na situaci v okolních státech i poptávce po těchto cestách, doplnila Rajnochová.

Dopravce o situaci v jednotlivých zemích jedná s úřady, které si u ní dopravu objednávají, a s dopravními partnery ze zahraničí. Dráhy totiž zajišťují provoz mezinárodních linek pouze na českém území.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 8 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
Další zprávy