Dopravci obnovují spoje na Slovensko. Z Česka už vyjedete i do Rakouska nebo Londýna

Adéla Očenášková Adéla Očenášková
Aktualizováno 14. 6. 2020 11:25
Slovensko minulý čtvrtek obnovilo po koronavirové pauze spoje s Českem. První spoje do Bratislav a Košic vyjely už v neděli, vypravila je firma RegioJet. V pondělí se přidaly České dráhy, ve čtvrtek nasadí linku na Slovensko také Leo Express. Dopravci včetně těch leteckých postupně přidávají i spoje do dalších zemí. Podívejte se, do kterých států a jakým typem dopravy se již můžete vydat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Petr Kučera

Německo vlakem

Od pondělí 25. května je znovu možné vyrazit do Drážďan a Berlína vlakem, spoj z Prahy do těchto dvou německých měst obnovily České dráhy (ČD). Expresy Berliner, které ČD provozují se svým německým partnerem Deutsche Bahn AG, zatím jezdí v obou směrech třikrát denně. Další spoje do Berlína a jejich prodloužení do Hamburku a Kielu plánují ČD na polovinu června.

České dráhy o situaci v jednotlivých zemích jednají s úřady, které si u nich dopravu objednávají, a s dopravními partnery ze zahraničí. Státní dopravce totiž zajišťuje provoz mezinárodních linek pouze na českém území.

 

Právě se děje

před 58 minutami

ANO odložilo sněm, přijalo pět členů bývalé brněnské buňky

Předsednictvo hnutí ANO schválilo odložení republikového sněmu kvůli koronavirové epidemii, zatím na neurčito. Původně byl plánován na konec ledna. Vedení ANO také rozhodlo o přijetí pěti nových členů, které navrhla jihomoravská organizace hnutí. Sdělil to hlavní manažer ANO a poslanec Jan Richter. Jde o lidi, kteří byli členy letos zrušené brněnské organizace.

"Předsednictvo hnutí ANO na svém úterním jednání schválilo odložení plánovaného republikového sněmu z důvodu aktuální epidemické situace. Znovu tento bod otevřeme na lednovém jednání a věřím, že už nám situace dovolí najít nějaký brzký termín," uvedl Richter.

Poslední sněm ANO se konal 17. února minulého roku. Místo předsedy obhájil premiér Andrej Babiš, pozici prvního místopředsedy pak předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, který na funkci rezignoval v říjnu poté, co byl vyfotografován, jak bez roušky vychází z restaurace, která měla být kvůli šíření epidemie koronaviru uzavřena. Tehdejší schůzka stála pozici ministra zdravotnictví Romana Prymulu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump možná omilostní svého exporadce Michaela Flynna

Prezident USA Donald Trump se chystá omilostnit svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Napsal to server Axios s odvoláním na dva nejmenované zdroje seznámené se situací. Flynnovo jméno má podle nich figurovat na seznamu milostí, jež Trump hodlá udělit do 20. ledna, kdy jej ve funkci podle projekcí médií nahradí demokrat Joe Biden.

Udělení milosti Flynnovi by bylo vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry, která má kořeny v počátcích Trumpovy administrativy a souvisí s vyšetřováním údajné spolupráce republikánovy kampaně s Ruskem před volbami z roku 2016.

Zdroj: ČTK
Další zprávy