Pumpa v Praze prodávala naftu s rekordním množstvím vody

jaz
7. 2. 2015 19:12
Prodávaná nafta obsahovala padesátkrát více vody, než stanovuje limit. Inspekce pumpu zavřela.
Nafta obsahovala padesátkrát více vody, než stanovuje limit (ilustrační foto).
Nafta obsahovala padesátkrát více vody, než stanovuje limit (ilustrační foto). | Foto: Lukáš Bíba/Economia

Praha Česká obchodní inspekce odhalila rekordní překročení limitu vody v naftě. K nevšednímu odhalení došlo u čerpací stanice společnosti Agip v pražské ulici V Korytech, kde proběhla ve středu 4. února kontrola.

Na závadnou naftu upozornil den před návštěvou inspekce zákazník a následné výsledky rozboru opravdu ukázaly, že u označeného stojanu pro tankování nákladních vozidel je limit vody padesátkrát překročen. Vzorek obsahoval 12 470 mg/kg vody, přičemž limit je maximálně 260 mg/kg.

Inspektoři následně zaplombovali výdejní stojan. "Samotné vedení provozovny okamžitě přerušilo prodej nafty i na všech ostatních výdejních stojanech u této čerpací stanice," uvedl mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Jak inspekce uvádí, od roku 2001, kdy kontroly na čerpacích stanicích začaly, se inspektoři s takovým překročením povoleného množství vody v naftě ještě nesetkali. Spotřebitelům radí, aby si po natankování vždy schovávali účet od nákupu, aby později v případě problémů mohli uplatnit reklamaci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy