Ve sportce se hrálo o 190 milionů. Vítěz už je jistý

Zdeněk John
22. 2. 2012 20:48
Exkluzivní čísla o tržbách nové Sazky. Dostávají se už k dobám Aleše Hušáka
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Praha - Ve středečním tahu Sportky byl ve hře absolutní rekord mezi výhrami v tuzemských číselných loteriích, přesně 189,8 milionu korun. Jackpot sice nepadl, ale skutečný vítěz souboje o miliony je znám předem: jmenuje se Sazka sázková kancelář.

Tržby firmy, kterou v nedávném konkurzu koupily společně PPF a KKCG, letos dramaticky rostou. Sazka jednoznačně přežila klinickou smrt, kam ji loni přivedlo někdejší Hušákovo vedení, a s rostoucím superjackpotem vylepšeným o stomilionovou prémii se pomalu dostává na úroveň tržeb ze staré éry.

Ukazují to čísla, která má k dispozici Aktuálně.cz.

Zatímco v prvním lednovém týdnu vsadili sázející ve Sportce 48,6 milionu korun, v sedmém sázkovém týdnu, tedy minulém, už tato suma dosáhla 103,6 milionu korun.

Vliv rekordní výhry na úspěšnost Sazky je přitom radikální.

Sazka: čísla a vývoj

Sportka

  • Nejčastěji vylosovaná čísla jsou letos 3, 5, 13, 21, 35, 44
  • Nejméně často vylosovaná čísla jsou letos 8, 16, 22, 27, 30, 33
  • Nejčastěji tipovaná kombinace čísel je 1, 2, 3, 4, 5, 6, i když nebyla ještě nikdy vylosována

Krach Sazky

Ve zmíněném prvním lednovém týdnu se hrálo o 39,2 milionu korun. Sazka sázková kancelář ale pak získala povolení ministerstva financí k tomu, aby mohla superjackpot navýšit o mimořádnou prémii 100 milionů korun.  Reakce sázejících byla okamžitá: tržby firmy stouply mezitýdně o 52,4 procenta, protože v banku už byla výhra 146 milionů. Od té doby nikdo superjackpot netrefil, takže výhra roste dál a dál. Stejně tak tržby.

"Vklady nejsou závislé jenom na výši superjackpotu, ale připouštíme, že ten má velký vliv na zájem o sportku. Kdyby však veřejnost Sazce nedůvěřovala, určitě bychom teď nevykazovali nejvyšší tržby od začátku roku 2011," uvedl mluvčí nové Sazky Václav Jalovecký.

Konkurence nabízí 100 a 10 milionů

Konkurenční číselné loterie Fortuny Loto a Tipsportu Tipšestka nabízejí nižší výhry (99 milionů, respektive 9,8 milionu) a zdaleka nedosahují takových tržeb jako Sazka.

Kdo se chce pokusit o večerní výhru téměř 190 milionů, musí vsadit nejméně 170 korun a ještě spoléhat v extrémní štěstí. Musí trefit nejen 6 čísel ze 49, ale navíc také koncové dvoučíslí z doplňkové hry Šance.

Superjackpot od jeho zavedení ve sportce padl pouze jednou.

Superjackpot na splátky potopil Sazku

V lednu 2011 vyhrál mladý manželský pár z jihu Čech (Sazka víc údajů o výhercích neprozrazuje) přes 103 milionů.

Jenže tehdejší Hušákova Sazka neměla dost peněz na to, aby ho naráz vyplatila, posílala proto výhru po pětimilionových splátkách. To vedlo k tomu, že stát zahájil řízení o odnětí licence. Aleš Hušák pak nařídil vyplatit celý zbytek výhry a veřejně prohlásil, že na další velké výhry už firma nemá. Sazka se pomalu, ale jistě začala blížit k definitivnímu finančnímu krachu.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy