Ve sportce se hrálo o 190 milionů. Vítěz už je jistý

Zdeněk John
22. 2. 2012 20:48
Exkluzivní čísla o tržbách nové Sazky. Dostávají se už k dobám Aleše Hušáka
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Praha - Ve středečním tahu Sportky byl ve hře absolutní rekord mezi výhrami v tuzemských číselných loteriích, přesně 189,8 milionu korun. Jackpot sice nepadl, ale skutečný vítěz souboje o miliony je znám předem: jmenuje se Sazka sázková kancelář.

Tržby firmy, kterou v nedávném konkurzu koupily společně PPF a KKCG, letos dramaticky rostou. Sazka jednoznačně přežila klinickou smrt, kam ji loni přivedlo někdejší Hušákovo vedení, a s rostoucím superjackpotem vylepšeným o stomilionovou prémii se pomalu dostává na úroveň tržeb ze staré éry.

Ukazují to čísla, která má k dispozici Aktuálně.cz.

Zatímco v prvním lednovém týdnu vsadili sázející ve Sportce 48,6 milionu korun, v sedmém sázkovém týdnu, tedy minulém, už tato suma dosáhla 103,6 milionu korun.

Vliv rekordní výhry na úspěšnost Sazky je přitom radikální.

Sazka: čísla a vývoj

Sportka

  • Nejčastěji vylosovaná čísla jsou letos 3, 5, 13, 21, 35, 44
  • Nejméně často vylosovaná čísla jsou letos 8, 16, 22, 27, 30, 33
  • Nejčastěji tipovaná kombinace čísel je 1, 2, 3, 4, 5, 6, i když nebyla ještě nikdy vylosována

Krach Sazky

Ve zmíněném prvním lednovém týdnu se hrálo o 39,2 milionu korun. Sazka sázková kancelář ale pak získala povolení ministerstva financí k tomu, aby mohla superjackpot navýšit o mimořádnou prémii 100 milionů korun.  Reakce sázejících byla okamžitá: tržby firmy stouply mezitýdně o 52,4 procenta, protože v banku už byla výhra 146 milionů. Od té doby nikdo superjackpot netrefil, takže výhra roste dál a dál. Stejně tak tržby.

"Vklady nejsou závislé jenom na výši superjackpotu, ale připouštíme, že ten má velký vliv na zájem o sportku. Kdyby však veřejnost Sazce nedůvěřovala, určitě bychom teď nevykazovali nejvyšší tržby od začátku roku 2011," uvedl mluvčí nové Sazky Václav Jalovecký.

Konkurence nabízí 100 a 10 milionů

Konkurenční číselné loterie Fortuny Loto a Tipsportu Tipšestka nabízejí nižší výhry (99 milionů, respektive 9,8 milionu) a zdaleka nedosahují takových tržeb jako Sazka.

Kdo se chce pokusit o večerní výhru téměř 190 milionů, musí vsadit nejméně 170 korun a ještě spoléhat v extrémní štěstí. Musí trefit nejen 6 čísel ze 49, ale navíc také koncové dvoučíslí z doplňkové hry Šance.

Superjackpot od jeho zavedení ve sportce padl pouze jednou.

Superjackpot na splátky potopil Sazku

V lednu 2011 vyhrál mladý manželský pár z jihu Čech (Sazka víc údajů o výhercích neprozrazuje) přes 103 milionů.

Jenže tehdejší Hušákova Sazka neměla dost peněz na to, aby ho naráz vyplatila, posílala proto výhru po pětimilionových splátkách. To vedlo k tomu, že stát zahájil řízení o odnětí licence. Aleš Hušák pak nařídil vyplatit celý zbytek výhry a veřejně prohlásil, že na další velké výhry už firma nemá. Sazka se pomalu, ale jistě začala blížit k definitivnímu finančnímu krachu.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy