Česká spořitelna prodala dluh Sazky a stáhla se z boje

Zdeněk John
29. 12. 2011 14:42
Komárkova KKCG koupila od spořitelny pohledávku za Sazkou
Sído Sazky v Praze
Sído Sazky v Praze | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Jeden z důležitých hráčů v právní bitvě o platnost konkurzu a následného prodeje Sazky se stahuje z boje.

Česká spořitelna prodala svou pohledávku za Sazkou ve výši 215 milionů korun skupině KKCG miliardáře Karla Komárka. Současně s tím stahuje všechny žaloby, které v souvislosti s prodejem Sazky firmě Sázková kancelář podala.

"Ano, mohu říc, že jsme se s Českou spořitelnou na postoupení pohledávky dohodli," potvrdil informaci Aktuálně.cz Dan Plovajko z KKCG.

Ani spořitelna, ani KKCG nechtějí zveřejnit, za jakou částku pohledávku banka investiční skupině postoupila.

Sazka a stará Sazka

Sazku už nyní provozují společně PPF a KKCG, ale stále se ještě u různých soudů vedou spory o to, zda její insolvenční řízení a následný prodej organizovaný správcem Josefem Cupkou byl v pořádku. Spořitelna se dosud stavěla k těm, kteří proti prodeji Sazky za 3,81 miliardy korun protestovali.

Dohodou mezi Českou spořitelnou a KKCG ztrácí významného spojence především Penta a současné představenstvo Sazky (tedy představenstvo té původní, zkrachovalé firmy), které se k žalobě spořitelny přidaly.

Odkupy pohledávek

Odkupováním pohledávek, tedy stejným krokem, jaký nyní udělaly Česká spořitelna a KKCG, vlastně před rokem boj o pád a převzetí Sazky začal. Jako první začal dluhy Sazky skupovat miliardář a realitní magnát Radovan Vítek, k němuž se přidal Karel Komárek a firmy patřící do jeho investiční skupiny KKCG. Teprve jako třetí pak stejnou taktiku zvolila PPF Petra Kellnera, která od Vítka dluhy za Sazkou převzala.

PPF a KKCG pak díky silnému postavení mezi věřiteli finančně vyzáblou Sazku ovládly.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Katalánský expremiér se přihlásil belgickým úřadům, do Španělska se vrátit nechce

Katalánský expremiér Carles Puigdemont, který je už téměř dva roky na útěku před španělskou justicí kvůli obvinění ze vzpoury, se v pátek dostavil v Bruselu na prokuraturu. Důvodem je obnovený evropský zatykač, který tento týden vydal španělský soudce.

Belgický soudce rozhodl, že Puigdemont bude na rozhodnutí o vydání čekat na svobodě.

Puigdemontovi ve Španělsku hrozí vězení kvůli neústavnímu referendu o nezávislosti Katalánska z roku 2017. Španělské justici se odmítá vydat, protože ji nepovažuje ze nezávislou. Svůj proces označuje za politický.

před 16 minutami

Zprostředkovatel vraždy Jána Kuciaka uzavřel dohodu s prokurátorem

Dohodu o vině a trestu s prokurátorem uzavřel Zoltán Andruskó, zprostředkovatel loňské vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka. Podmínky ale advokáti ani prokuratura zatím nezveřejnili, dohodu totiž ještě musí schválit soud. Andruskó je jedním z pěti obviněných ve zmíněné kauze, která v zemi vyústila v politickou krizi a v odchod Roberta Fica z funkce premiéra.

Andruskó v případu vystupoval jako zprostředkovatel mezi objednavatelem vraždy a nájemnými vrahy. Hrozil mu trest 25 let vězení nebo doživotí. Po zadržení ale s policií spolupracoval na vyšetření vraždy, při které byla zastřelena i reportérova snoubenka Martina Kušnírová.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Plzeň bude hrát v LM s Lausanne, Hradec Králové s Mannheimem

Hokejisté Plzně, kteří v minulém ročníku prošli až mezi nejlepší čtyři týmy, se utkají v osmifinále Ligy mistrů s Lausanne, Hradec Králové bude hrát s Mannheimem. V případě dalších postupů by zbývající dva čeští zástupci v soutěži mohli svést společný souboj až ve finále. Rozhodl o tom dnešní los v Helsinkách.

Oba extraligoví zástupci, kteří se po vyřazení šampiona Třince a vicemistra Liberce v základní skupině dostali do play off, byli nasazeni jako druhé týmy základních skupin do koše B. Čekali tím pádem na soupeře, kteří obsadili první místa.

Plzeň i Hradec začnou 12., nebo 13. listopadu doma a odvety je čekají 19. listopadu na ledě soupeře.

Další zprávy