Švýcar uhádl sedm čísel a vyhrál miliardový jackpot

ČTK ČTK
17. 12. 2011 12:36
Muž vyhrál téměř 57 milionů švýcarských franků
Foto: Archiv

Ženeva - Bezmála 57 milionů švýcarských franků, tedy přes miliardu korun, vyhrál Švýcar v loterii Euromiliony.

Hráč byl podle agentury AFP jediný, kdo uhodl správně pět čísel 2, 5, 10, 23, 31 a dvě doplňková 2 a 5. Při příštím tahu tak bude ve hře "jen" 19 milionů franků (asi 400 milionů korun).

V listopadu se jinému Švýcarovi rovněž podařilo vyhrát jackpot ve hře Euromiliony, který mu vynesl 84 milionů švýcarských franků (asi 1,7 miliardy korun).

 

Právě se děje

před 26 minutami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy