Reflex začal vybírat za online verzi. Předběhl Timesy

Veronika Skálová Veronika Skálová
1. 4. 2010 11:37
Čtenáři si mohou koupit předplatné i na online verzi týdeníku. Podobně už vybírá i Wall Street Journal nebo Financial Times.
Od dnešního dne si mohou čtenáři mohou "koupit" online verzi Reflexu. Na týden nebo na rok.
Od dnešního dne si mohou čtenáři mohou "koupit" online verzi Reflexu. Na týden nebo na rok. | Foto: Reflex.cz

Praha - Kompletní verze aktuálního čísla, archiv, fotogalerie, rubrika Causy nebo oblíbené komiksy. Aby si lidé mohli tyto části týdeníku Reflex prohlédnout na internetových stránkách, musí od dnešního dne zaplatit. Jeho druhá část zůstává i nadále volně přístupná.

Předplatitelé "papírového" Reflexu mají přístup do placené části zdarma, ostatní lidé se do ní dostanou po zaplacení 50 korun za každý týden nebo ročního předplatného vztahujícího se pouze na internetovou verzi časopisu.

Časopis vydavatelství Ringier je tak jedním z prvních, kdo zpoplatnil část svého online obsahu. Před ním to udělalo například vydavatelství Economia, pod nějž spadají například Hospodářské noviny nebo časopis Marketing&Media. To loni zpoplatnilo přístup do archivu svých médií.

O placení za internetové zpravodajství se v posledních letech vedou velké diskuse. Už nyní vybírají za přístup k části svého obsahu předplatné například The Wall Street Journal nebo Financial Times.

Velkým propagátorem zpoplatnění online zpráv je i mediální magnát Rupert Murdoch. Ten oznámil, že od června budou čtenáři platit za přístup na stránky jeho britských deníků The Times a The Sunday Times, které jsou nejčtenějšími novinami ve Spojeném království.

"Internet nastartoval novou mediální revoluci a otevřel dveře mnoha levným metodám, jak se mohou informace dostat k lidem. Ale zprávy nelze vyrábět zadarmo. Online reklama nestačí na to, aby pokryla náklady zpravodajských serverů a zbytečně se nesnižovala jejich kvalita," vysvětlil svůj přístup v loňském roce Murdoch.

Jednodenní vstup na stránky přijde čtenáře na jednu libru, týdenní předplatné na dvě libry. Placení uniknou pouze předplatitelé klasických papírových novin.

V budoucnu chce Murdoch zpoplatnit i přístup na stránky bulvárních deníků The Sun a News of the World. Kdy a jakým způsobem však zatím neupřesnil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy