Se zimou chladne i realitní trh, jak prodat nemovitost?

td
20. 1. 2012 9:36
S prodejem nemovitosti mimo hlavní sezónu pomůže několik jednoduchých triků
Foto: Reuters

Pro realitní trh nastávají těžké časy a může za to nejen letošní zvýšení DPH, ale i celková stagnace oboru stavebnictví a dopad finanční krize. Bytové komplexy zůstávají nedokončené a ty, které se podaří zkolaudovat, bojují s malým zájmem zákazníků. Většina těch, kteří plánovali investovat do nového bydlení, si již nemovitost koupila před koncem roku s nižší sazbou DPH. Navíc se trh momentálně nachází v útlumu, hlavní sezóna v nákupu realit totiž připadá na jarní a letní měsíce.

Mimo sezónu, tedy během podzimu a zimy, bývají zájemci o nákup domu nebo bytu hlavně lidé po rozvodu, mladé páry nebo studenti. Zkrátka ti, kteří potřebují bydlení zařídit co nejrychleji a snaží si ušetřit nekonečné hledání a porovnávání jednotlivých nabídek. Právě proto se vyplatí upravit způsob propagace vaší reality přesně na míru této cílové skupině. Nejsnadnější cestou je bonus, který přenecháte společně s bytem. Ať už je to mírná sleva nebo okamžité převzetí, každá nadhodnota přitáhne pozornost. Skvěle funguje přenechání nábytku nebo spotřebičů, což přiláká nejvíc zájemců o rychlé stěhování do připraveného bytu.

Pokud plánujete prodat dům nebo byt během hlavní sezony v letních měsících, musíte se pro změnu vypořádat se silnou a početnou konkurencí. S teplotami se mění i spektrum kupujících, přichází doba rozvážných zájemců s rozhledem v oboru, kteří upřednostňují kvalitu a pohodlí před rychlým jednáním a slevami.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy