Prodáváte byt? K úspěchu pomůže promyšlený inzerát

td
6. 1. 2012 6:31
Inzerát na prodej nekmovitosti by měl být jasný a srozumitelný, hlavně ale musí zaujmout
4.-10. místo (top10) bez pořadí Vlastník: SBD Rozvoj Neštěmnice, Ústí nad Labem Adresa: Seifertova 448-450, Ústí nad Labem Projektant: Termo + holding, a.s. Zhotovitel: Termocon s.r.o.
4.-10. místo (top10) bez pořadí Vlastník: SBD Rozvoj Neštěmnice, Ústí nad Labem Adresa: Seifertova 448-450, Ústí nad Labem Projektant: Termo + holding, a.s. Zhotovitel: Termocon s.r.o. | Foto: Svaz českých a moravských bytových družstev

Každý, kdo někdy hledal nemovitost k pronájmu či koupi, ví, že text inzerátu představuje polovinu úspěchu. Jak ale čtenáře a potenciální zákazníky zaujmout a přesvědčit je, že zrovna tento dům či byt je pro něj ideální volbou? Inzerát musí být maximálně efektivní a držet se jasných cílů, které vedou k úspěchu. Není třeba přikrášlovat a zbytečně vynášet klady prostorů do nebes, ale poskytovat potřebné informace.

Hrubá kostra propagačního textu by se měla skládat z nejdůležitějších informací o nemovitosti. Co, kde a za kolik. Právě cena bývá největším problémem prodávajících. Nehodí se uvádět obraty jako „cena dohodou". To může případné zájemce odradit ještě dříve, než si přečtou první řádky nabídky. Dalším bodem je vyzdvižení nejlákavějších výhod nabízeného domu či bytu. Ať jsou to nová okna, koupelna po rekonstrukci nebo atraktivní lokalita, je třeba ji v textu zmínit. Tak si čtenář nabídku zafixuje a dokáže si ji spojit s obsahem inzerátu.

Čím dál tím větší důležitost je dnes přisuzována doprovodným fotografiím. Vyplatí se pro to dát si na výsledných obrázcích záležet, fotit místnosti z více úhlů a investovat čas do zevrubného úklidu. Mnoho zájemců si totiž prohlíží fotografie ještě dříve, než text. Je vhodné přidat nejen snímky interiéru, ale i exteriéru, na kterých si lze prohlédnout okolí. Inzerát by měl být krátký a výstižný, obsahovat informace o dispozici nemovitosti, její ceně, stavu i umístění.

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy