Vůně čerstvého chleba každé ráno? S domácí pekárnou ano

td
12. 1. 2012 3:24
Domácí pekárna pomůže nejen s pečivem, ale i domácím džemem nebo jogurtem
Foto: Aktuálně.cz

S čerstvým a křupavým pečivem je každé ráno hned mnohem příjemnější, jen málokdo však zvládá kupovat chléb či housky každý den. S tímto problémem pomůže domácí pekárna, se kterou lze upéci vlastní chleba jako mávnutím kouzelného proutku. Jak vybrat pekárnu tak, aby splňovala vaše individuální požadavky? Seznamte se s nejdůležitějšími parametry, které pomohou zvolit tu nejvhodnější.

V první řadě je třeba se rozhodnout, k čemu vlastně bude pekárna sloužit. Budete péci pouze chleba z předem smíchaných směsí, nebo raději zkoušíte vlastní originální recepty? Pro kolik lidí bude pekárna péci a upotřebíte i bohatší výběr funkcí? V některých domácích pekárnách je totiž možné připravit i domácí džemy, pizzu nebo dokonce sýry a jogurty. To nadchne zejména nadšence pro BIO produkty, které lze vyrobit přímo doma bez přidaných přísad a chemie.

Výhodou domácích pekáren je poměrně malá spotřeba energie a téměř samostatné fungování. Většinou stačí pouze vsypat předem připravenou směs spolu, přilít vodu a o zbytek se postará přístroj. Smíchá suroviny, uhněte těsto a oznámí, že chléb je hotový. Existuje ale i nespočet samostatných receptů na nejrůznější variace pečiva. Lze tak vytvořit špaldový, celozrnný, nebo dokonce banánový chléb, skvělou službu pekárna odvede také lidem se speciální dietou. Pokud potřebujete dodržovat bezlepkovou dietu, shánějte přístroj se speciální funkcí pro tento typ pečiva.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Produkce medu loni klesla o 40 procent, vyrobilo se ho nejméně od roku 1993

Produkce medu loni klesla o 40 procent na 4997 tun, uvedl Český statistický úřad (ČSÚ). To je nejméně od vzniku Česka v roce 1993. Podle Českého svazu včelařů může jít o nejhorší rok za půl století.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Soud v Senegalu obvinil opozičního politika ze znásilnění. Zemi zaplavily protesty

Senegalský soud v pondělí obvinil opozičního politika Ousmana Sonka ze znásilnění a na kauci ho propustil. Oznámila to agentura Reuters, podle níž by mohlo Sonkovo propuštění pomoci uvolnit napětí, které v zemi panuje od minulého týdne.

Sonkovi příznivci považují obvinění za vyřizování politických účtů. Několik dní proti Sonkově uvěznění protestovali a v pondělí měl začít další třídenní protest. Senegal byl dosud považován za stabilní zemi v jinak neklidné oblasti. Současné nepokoje jsou největší za mnoho let.

Sonko vznesená obvinění odmítl a řekl, že jsou motivovaná politicky. Jeho případ obrací pozornost na prezidenta Mackyho Salla. Podle opozice se bezdůvodně zaměřuje na politické soupeře. Panuje podezření, že bude chtít své působení ve funkci prodloužit nad ústavně povolený dvojí mandát.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalistky čeká na ME Francie, Rusko a Chorvatsko

České basketbalistky se na červnovém mistrovství Evropy utkají v základní skupině D ve Štrasburku s domácí Francií, Ruskem a Chorvatskem. Rozhodl o tom dnešní los ve Valencii, kde turnaj vyvrcholí. V případě úspěchu se tam svěřenkyně trenéra Štefana Svitka budou stěhovat na semifinále či zápasy o konečné umístění.

před 1 hodinou

Praha poskytne šest bytů Bělorusům pronásledovaným režimem

Pražský magistrát poskytne šest bytů běloruským občanům, kteří se stali obětí represí režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Čtyři byty jsou určeny pro rodiny a dva byty pro jednotlivce. Nájemné bude 180 korun za metr čtvereční měsíčně. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Praha v minulosti podpořila opozici v Bělorusku například vyvěšením vlajky na magistrátu a nasvícením Petřínské rozhledny. O byty město požádal odbor azylové a migrační politiky ministerstva vnitra.

"Stojím za svobodným Běloruskem a demokratickými hodnotami a odsuzuji násilí proti tamním obyvatelům. Teď se navíc ze symbolické roviny posouváme ke konkrétním krokům," uvedl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Ve většině případů se podle dokumentu jedná o rodiny v mladším produktivním věku. Stát běloruským občanům nabídne podporu sociálních pracovníků, tlumočníka nebo pomůže se zaplacením prvních nájmů a základním vybavením bytů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy