Ekologie a atraktivní lokalita lákají do bytů V Čeňku

td
31. 1. 2012 8:39
Nízkoenergetické byty se zajímavým designem lze předělat na pasivní, na zájemce o bydlení V Čeňku navíc čeká sleva
Zdroj: http://www.sekyragroup.cz/cz
Zdroj: http://www.sekyragroup.cz/cz | Foto: Sekyra Group

Čím dál více developerských projektů se začíná zaměřovat na splnění ekologických specifik pasivních staveb, zájem o ekologické domy totiž neustále roste. Mezi takové projekty patří i rezidence Dolní Počernice, která pochází od společnosti Sekyra Group. Právě tato společnost zařadila ekologické stavitelství do svých stanov a je zakládajícím partnerem neziskové organizace České rady pro šetrné budovy (Czech Green Building Council).

Pro výstavbu první etapy obytného souboru V Čeňku vybrala developerská společnost Sekyra Group lokalitu Prahy 9. Vyniká dobrou dopravní dostupností, a to jak autem z městského okruhu, tak i veřejnou dopravou. Stanice metra Černý most se nachází pouhých deset minut cesty, poblíž bytových domů lze navštívit park a golfové hřiště. Celý bytový komplex se skládá z šesti domů s celkovým počtem 60 bytů. Každý objekt se chlubí vlastní zahradou, na dvojici domů potom připadá jedna velká podzemní garáž.

Momentálně jsou dostupné byty o dispozici 1+kk, ovšem s rozdílnou obytnou plochou. Projekt V Čeňku upřednostňuje otevřený prostor bytů, který si majitelé mohou upravit podle sebe. Nízkoenergetický charakter budov umožňuje nezanedbatelné úspory za energie, po dohodě se zájemci se nabízí možnost přestavby vyhovující pasivním standardům energetické náročnosti. Nové byty jsou vybaveny okny zasklenými trojsklem a nabízí řízenou výměnu vzduchu.

Pro prvních 15 kupujících chystá Sekyra Group atraktivní slevu.


 

Právě se děje

před 36 minutami

Policie obvinila zaměstnance Generálního finančního ředitelství z trestného činu přijetí úplatku

Podle kriminalistů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) požadoval deset milionů korun, polovinu z toho skutečně převzal. Sdělil to v pondělí mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté zaměstnance obvinili 13. února, poskytování bližších informací má vyhrazeno dozorový státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze, dodal mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zpěvák Elton John musel přerušit koncert, přišel během něj o hlas. Vypadal, že se rozpláče, popsala média jeho odchod z pódia

Britský umělec Elton John byl donucen přerušit svůj koncert na Novém Zélandu. Viditelně zklamaný hudebník přišel během nedělního vystoupení na stadionu v Aucklandu o hlas. "Úplně jsem ztratil hlas. Nemůžu zpívat. Musím jít. Omlouvám se," řekl svým fanouškům Elton John. Již na začátku koncertu přítomné informoval o tom, že mu lékaři diagnostikovali zápal plic.

Jak popsala britská BBC, sir Elton John vypadal, že propukne v pláč, když se opřel o své piano a potřásl hlavou. Když následně za pomoci několika asistentů opatrně odešel z pódia, jeho fanoušci ho zahrnuli obrovským potleskem.

Britský zpěvák trpí lehčí formou zápalu plic, který v angličtině nese název walking pneumonia, tedy zápal plic, při němž se chodí. Jeho příznaky nebývají tak dramatické, připomínají spíše lehký zánět průdušek. Jde hlavně o kašel, bolest na hrudi, bolest v krku a bolest hlavy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy