Ekologie a atraktivní lokalita lákají do bytů V Čeňku

td
31. 1. 2012 8:39
Nízkoenergetické byty se zajímavým designem lze předělat na pasivní, na zájemce o bydlení V Čeňku navíc čeká sleva
Zdroj: http://www.sekyragroup.cz/cz
Zdroj: http://www.sekyragroup.cz/cz | Foto: Sekyra Group

Čím dál více developerských projektů se začíná zaměřovat na splnění ekologických specifik pasivních staveb, zájem o ekologické domy totiž neustále roste. Mezi takové projekty patří i rezidence Dolní Počernice, která pochází od společnosti Sekyra Group. Právě tato společnost zařadila ekologické stavitelství do svých stanov a je zakládajícím partnerem neziskové organizace České rady pro šetrné budovy (Czech Green Building Council).

Pro výstavbu první etapy obytného souboru V Čeňku vybrala developerská společnost Sekyra Group lokalitu Prahy 9. Vyniká dobrou dopravní dostupností, a to jak autem z městského okruhu, tak i veřejnou dopravou. Stanice metra Černý most se nachází pouhých deset minut cesty, poblíž bytových domů lze navštívit park a golfové hřiště. Celý bytový komplex se skládá z šesti domů s celkovým počtem 60 bytů. Každý objekt se chlubí vlastní zahradou, na dvojici domů potom připadá jedna velká podzemní garáž.

Momentálně jsou dostupné byty o dispozici 1+kk, ovšem s rozdílnou obytnou plochou. Projekt V Čeňku upřednostňuje otevřený prostor bytů, který si majitelé mohou upravit podle sebe. Nízkoenergetický charakter budov umožňuje nezanedbatelné úspory za energie, po dohodě se zájemci se nabízí možnost přestavby vyhovující pasivním standardům energetické náročnosti. Nové byty jsou vybaveny okny zasklenými trojsklem a nabízí řízenou výměnu vzduchu.

Pro prvních 15 kupujících chystá Sekyra Group atraktivní slevu.


 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Nejméně dva mrtvé a až 20 zraněných si vyžádaly výbuchy bomb v afghánském Dželálábádu. Tamní oblast je považována za baštu Islámského státu.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Policie a celníci na Vysočině zadrželi tři migranty, kteří byli schováni v autě

Policie a celníci na Vysočině zadrželi tři migranty z Turecka, které převážel rumunský řidič schované v autě. Dva migranti byli nezletilí. Novináře o tom dnes informovala policejní mluvčí z Vysočiny Dana Čírtková. Dodala, že auto zadrželi na 111. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu.

Migranti se pohybovali podle Čírtkové po území EU bez platných dokladů. Při výslechu uvedli, že cestovali z Turecka letecky do Srbska, poté v nákladovém prostoru nákladního vozidla jeli do Bulharska a dále do Rumunska. Zde nastoupili do dodávky, kterou řídil občan Rumunska. S ním jeli do Maďarska, odtud přes Slovensko do České republiky. Jejich cílovými státy podle policie měly být Německo a Francie.

„Po provedení všech úkonů správního řízení byli dva šestnáctiletí mladíci na základě předběžného opatření okresního soudu ve čtvrtek 16. září umístěni do zařízení pro cizince v Praze. S dospělým cizincem jsme zahájili správní řízení ve věci ukončení přechodného pobytu a poté mu udělili výjezdní příkaz,“ uvedl vedoucí odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina Oldřich Chaloupka.

Řidiče dodávky policisté podezírají z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Muž je stíhán na svobodě a v případě prokázání viny mu hrozí až dvouleté vězení.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Národní pouť k výročí sv. Ludmily pokračovala mší, kterou sloužil papežský legát

Národní pouť k výročí 1100 let od smrti svaté Ludmily v Tetíně na Berounsku dnes pokračovala mší, kterou sloužil papežský legát Christoph Schönborn. Jde o jednu z hlavních částí programu. Přijelo několik tisíc věřících. Mše se konala na louce na kraji obce. Dopravu návštěvníků zajišťovala i kyvadlová autobusová doprava, přijeli také lidé v Moravy, někteří byli v krojích.

Starosta Tetína a předseda spolku Svatá Ludmila Martin Hrdlička při zahájení mše řekl, že čeští historici a genealogové zjistili, že je kardinál Schönborn přímým potomkem svaté Ludmily. "Proto jsme připravili certifikát, který tuto skutečnost dokládá," dodal Hrdlička.

Schönborn se narodil na zámku Skalka, v roce 1945 byla jeho rodina vysídlena v rámci odsunu Němců, poté žila převážně v Rakousku. Papežský legát je jmenovaný přímo papežem při mimořádných příležitostech. Schönborn také v Tetíně vyřídil osobní pozdravy od papeže Františka. V úvodní části mše se s věřícími pomodlil česky, i když nejprve zmínil, že přes své předsevzetí se česky nenaučil.

Pouť začala v pátek přivezením lebky české světice z Prahy, dnes odpoledne bude vystavena v místním kostele svaté Ludmily. Dnešní program doplní koncert, výstava i vyhlášení celosvětového srazu Ludmil a Bořivojů. Přemyslovský kníže Bořivoj byl Ludmiliným manželem.

Příběh zakladatelky přemyslovské dynastie a babičky svatého Václava dnes připomene i prezentace poutní cesty po stopách Ludmiliných potomků nebo loutkové ztvárnění legendy o této světici. Národní pouť pokračuje i v neděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy