Unikátní český supersport je na prodej. Vůz známého designéra Krále ale nikdo nechce

Jan Markovič Jan Markovič
14. 8. 2018 6:03
Auto debutovalo na slovenském autosalonu v roce 1993. Krátce poté získalo cenu za design. Firma Innotech plánovala malosériovou výrobu, k té se ale nikdy nedostala. Zůstalo tak u jediného exempláře modelu Mysterro, který je už podruhé za krátkou dobu na prodej. Nyní ale za nižší částku, což naznačuje mizivý zájem.
Foto: Scuderia Praha

Už druhý Králův supersport

Češi si chtěli po roce 89 vydobýt místo v automobilovém průmyslu, což se podařilo díky značce Škoda. Nechyběly ale ani pokusy o super auta. Slavný designér Václav Král vozem přezdívaným Mysterro navázal na svůj předchozí sportovní unikát - osmiválcový sporťák MTX Tatra V8, který vznikl v několika kusech mezi lety 1991-93.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy