Auto od Stradivariho je jediné na světě, půjde do aukce. Pomaloval ho potomek slavného houslaře

Eva Srpová Eva Srpová
6. 8. 2018 10:56
Toho, kdo si toto auto koupí, mohou hřát rovnou dvě věci. Že takový design na světě nikdo nemá, jeho autorem je navíc potomek slavného italského houslaře Luca Stradivari. A pak ještě to, že vytěžené peníze z aukce půjdou na podporu českého hudebního talentu.
Foto: Eva Srpová

Tohle Mini je jediné na světě. Pomaloval ho Luca Stradivari, pravnuk slavného italského houslaře Antonia Stradivariho. Vystavovalo se na letošním festivalu Colours of Ostrava.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

před 1 hodinou

Zarco se oficiálně stal nástupcem Abrahama v týmu Avintia

Francouzský motocyklista Johann Zarco bude definitivně od příštího roku jezdit v seriálu MotoGP za stáj Reale Avintia Racing, v níž po této sezoně skončil český jezdec Karel Abraham. Bývalý dvojnásobný mistr světa v kategorii Moto2 ukončil dosavadní spekulace oznámením, že se s týmem dohodl na roční spolupráci.

Devětadvacetiletý Zarco letošní sezonu v seriálu mistrovství světa začal v továrním týmu Red Bull KTM, v posledních třech závodech ale startoval za stáj LCR Honda Idemitsu. Příští rok vytvoří dvojici s Titem Rabatem.

Jediný český zástupce v královské třídě MotoGP Abraham v Avintii skončil, přestože měl ještě na příští rok platnou smlouvu. Vedení stáje mu ale na konci listopadu kontrakt nečekaně vypovědělo.

Další zprávy