reklama
 
 

Třetí SUV, či nový Rapid Spaceback připomínající BMW. Známe tajné plány Škody na nejbližší roky

Foto: Škoda Auto
Foto: Škoda Auto

Rapid a Rapid Spaceback

Rok 2019 bude u Škody Auto ve znamení revolučních změn u řady Rapid. Ze současných dvou typů karoserie zůstane zachovaný pouze hatchback Spaceback (na fotce červené auto). Nová generace ale dostane mnohem výraznější design. Zvětšenou mřížku chladiče v přední části ozdobí množství chromu, zaujme i spodní část nárazníku.

Auto bude postaveno na nové podvozkové platformě pro malá auta koncernu Volkswagen, kterou v současnosti využívají například nové generace modelů Seat Ibiza a VW Polo. Proti stávajícímu Rapidu Spaceback se prodlouží a zejména značně rozšíří. Jméno Rapid zmizí a vůz by se měl jmenovat pouze Škoda Spaceback.

Stávající Rapid liftback (na snímku zelený vůz), tedy jakási zmenšená a výrazně levnější verze Octavie, nástupce nedostane. Místo ní začne Škoda vyrábět třetí vůz kategorie SUV menší než Karoq. Půjde spíše o křížence (crossover) hatchbacku a SUV než plnohodnotné SUV, protože vůz nebude mít možnost pohonu všech kol. Stane se tedy konkurencí vozů typu Renalt Captur, Peugeot 2008 nebo Citroën C4 Cactus.

autor: Ondřej Běhal | 31. 8. 2017 16:33

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama