Je to Škoda Karoq, ale na zádi má nápis Yeti. Tuhle raritu můžete potkat na českých silnicích

Eva Srpová Eva Srpová
15. 6. 2017 17:16
Pozorní řidiči mohou mít štěstí a na českých silnicích v okolí Mladé Boleslavi občas potkat Škodu Karoq, která má na víku kufru nápis svého předchůdce, modelu Yeti. Znamená to, že na některých světových trzích jméno Yeti přežije? Ne, jde jen o testovací prototyp a raritu, která brzy zmizí z provozu.
Škoda Karoq s nápisem Yeti na pravé straně víka kufru je ojedinělý úkaz na českých silnicích.
Škoda Karoq s nápisem Yeti na pravé straně víka kufru je ojedinělý úkaz na českých silnicích. | Foto: Eva Srpová

Při troše štěstí lze na českých silnicích, zejména v okolí Mladé Boleslavi, potkat Škodu Karoq, která se ale podle jména netváří jako Karoq. Na zádi má nápis Yeti poděděný po svém předchůdci.

Karoq je ale celosvětové jméno, pouze v Číně bude mít ještě přidanou hodnotu. "Model Karoq ponese na všech trzích značky jednotný název a označení. Pouze na trhu v Číně, tak jako je tomu i v případě ostatních modelů, ponese ještě čínský ekvivalent jména, viz např. Octavia - MingRui, Superb - HaoRuie," vysvětluje Vítězslav Pelc, PR manažer značky Škoda v České republice.

Testovací prototyp s pravostranným řízením a nápisem Yeti místo Karoq jsme potkali na dálnici směrem na Mladou Boleslav.
Testovací prototyp s pravostranným řízením a nápisem Yeti místo Karoq jsme potkali na dálnici směrem na Mladou Boleslav. | Foto: Eva Srpová

Proč tedy testovací mula automobilky může mít na zádi název Yeti? Podle vyjádření z automobilky jde o rané prototypy, které začaly jezdit v době, kdy byl nový název Karoq před veřejností tajen.

"Jde opravdu spíše o raritu, v technologickém oddělení byli nuceni na záď auta něco dát a skutečný název auta se ještě nesměl prozradit," dodává Vítězslav Pelc ze Škody Auto.

Testovací prototypy, navíc s nápisem Yeti, tak brzy ze silnic zmizí.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Německá společnost Wirecard vyhlásila insolvenci

Německá finanční společnost Wirecard vyhlásila insolvenci a požádá o zahájení konkurzního řízení. Představenstvo svůj krok zdůvodnilo hrozbou předlužení, firmě chybí asi 1,9 miliardy eur (téměř 51 miliard Kč). Společnost přiznala, že účty, kde mají peníze být, patrně vůbec neexistují.

Obchodování s akciemi Wirecard na burze ve Frankfurtu nad Mohanem bylo před oznámením zastaveno. Od odhalení finančního skandálu akcie klesly už o více než 90 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy