Stane se ze čtvrtého Focusu nový Volkswagen Golf? Je to nejlepší auto svého druhu, tvrdí Ford

Jan Matoušek Jan Matoušek
12. 4. 2018 14:42
Focus patří už dvacet let ke globálně nejdůležitějším modelům Fordu. Čtvrté generaci je tak věnována velká pozornost. Dokonce až taková, že místo ženevského autosalonu se modrý ovál rozhodl kompakt představit na samostatné akci v Londýně, kam se vypravila i redakce Aktuálně.cz. Jaká je nová generace konkurenta Volkswagenu Golf nebo Renaultu Mégane, o níž viceprezident evropského Fordu Joe Bakaj tvrdí, že je nejlepším rodinným vozem své třídy, se podívejte do následující grafiky. Mimochodem, vedle pětidveřového hatchbacku Ford rovnou ukázal také kombi.
Foto: Jan Matoušek

Trocha historie

Focus je pro Ford velice důležitým modelem. Podle prezidenta evropského Fordu Stevena Armstronga dokonce jeden z těch globálně vůbec nejdůležitějších. Ono se ale není co divit, od roku 1998, kdy se představila první generace v designovém stylu New Edge, se modrému oválu povedlo do loňského roku celosvětově prodat 16 milionů kompaktů s tímto označením. Mimochodem, první Focus je evropským Autem roku 1999. V roce 2005 ukázal Ford generaci druhou a v roce 2011 generaci třetí. Všechny tři mají společné tři typy karoserie - pětidveřový hatchback, kombi a sedan. První a druhá generace existovaly také s třemi dveřmi, druhá generace pak dokonce jako kupé-kabriolet. Nedílnou součástí historie vozu jsou i sportovní varianty ST a RS. Minimálně první jmenované se určitě dočká i novinka, zatím ale není přesně jisté kdy.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Výjimku z nošení roušek dostanou děti do 2 let a řidiči, kteří jsou v autě sami

Zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst, který platí od 19. března, se nově nebude vztahovat na děti do dvou let věku a řidiče, kteří jsou v motorovém vozidle sami. Na dnešním zasedání toto usnesení schválila vláda, informoval na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Podle ministra výjimka vznikla po konzultaci s odborníky. Poměrně dlouho se diskutovala smysluplnost nošení v roušky v takových případech, uvedl Vojtěch.

Zdroj: ČTK
Další zprávy