Kia Ceed s karoserií kombi má nově stejný kufr jako Octavia. Sází však na dynamičtější tvary

Nová Kia Ceed SW se od hatchbacku liší hlavně provedením zadních partií.
Krátce po pětidveřovém hatchbacku přichází Kia s druhou karosářskou variantou Ceedu. Kombi nese tradiční přídomek SW, což je zkratka pro Sportswagon, a oproti předchůdci je o 95 mm delší. Má tak 4600 mm. Naproti tomu rozvor náprav zůstal na hodnotě 2650 mm. Šířka vozu narostla na 1800 mm, výška naopak klesla na 1465 mm.
Zatímco přední partie s diodami pro denní svícení ve tvaru kostek ledu (nebo full-LED reflektory) jsou stejné jako u hatchbacku, zcela se proměnila záď kompaktního kombi. Mohou za to především výrazně větší světla s diodami pro denní svícení. Nově tvarovaný je také D-sloupek. K dispozici bude 11 odstínů karoserie a litá kola s průměrem až 17 palců.
Detailní pohled na zadní světlomety, které mají poprvé u Kie diody denního svícení.
Profil charakterizuje linie, která se táhne v horizontální rovině. Vedle toho Kia upozorňuje i na kombinaci rovných a ostrých křivek v oblasti kapoty. Nejvíce však z tohoto pohledu vynikne přední převis kratší o 20 mm a zadní převis delší o 115 mm.
Foto: Jan Matoušek
Jan Matoušek Jan Matoušek
15. 3. 2018 15:50
V únoru Kia poprvé odhalila podobu třetí generace kompaktního Ceedu. Ten na sebe vzal mnohem dynamičtější podobu, přestože základní myšlenka prostorného vozu za slušné peníze zůstala zachována. Do Ženevy přijela ze Žiliny karosářská varianta kombi, u níž se dají, zvláště na českém trhu, očekávat vyšší prodeje. Tím spíš, když v ostře sledované kategorii objemu zavazadlového prostoru korejský kompakt prakticky dorovnal Škodu Octavia Combi. Všechny podrobnosti k novému Ceedu SW najdete v následující galerii. Chybět nebude ani porovnání s mladoboleslavským vozem.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zadina z Detroitu bude hrát do poloviny listopadu v Třinci

Hokejový útočník Filip Zadina z Detroitu zahájí sezonu v Třinci. Oceláři se dohodli s vedením Red Wings na zapůjčení šestky draftu z roku 2018 před novým ročníkem NHL. Dvacetiletý odchovanec Pardubic bude v Třinci působit do poloviny listopadu, pak by se měly v zámoří rozběhnout přípravné kempy. V Třinci se Zadina setká s otcem Markem, který je asistentem trenéra Václava Varadi.

K Zadinově angažmá v Třinci výrazně pomohlo, že se sám hráč bude finančně spolupodílet na uhrazení vysoké pojistky. "I když děláme vše proto, aby se sezona rozjela v řádném termínu, nacházíme se v nejisté době. Bylo by velmi riskantní platit velké množství peněz za pojistku pro hráče NHL, když se může stát, že odehraje třeba jen tři utkání," řekl klubovému webu sportovní manažer Jan Peterek.

"Filip se nabídl, že se na té finanční zátěži bude sám podílet. Je to ohromné gesto, kterého si vážíme a ukazuje to, jak moc stojí o to si v Třinci zahrát," doplnil Peterek na adresu talentovaného střelce, který v NHL odehrál 37 zápasů a nasbíral 18 bodů za devět branek i přihrávek.

S Třincem už Zadina trénoval a nyní je jasné, že dres Ocelářů oblékne stejně jako v minulosti jeho otec, který má v jejich barvách na kontě 338 zápasů. "Pro mě to bylo jednoduché rozhodování. Třinec patří v Česku ke špičce. Myslím, že právě tady jsou ty nejlepší podmínky pro hokej v Česku," prohlásil Zadina.

Další zprávy