Nejprodávanější Kia v Česku omládla. Ceed změnil jméno i design, vyšlápne si na Rapid a Golf?

Kia Ceed dostala výrazně odlišný zevnějšek ve stylu Stingeru nebo Stonicu.
Vnější vzhled se kompletně tvořil v designovém středisku ve Frankfurtu nad Mohanem pod taktovkou evropského šéfdesignéra Gregoryho Guillauma a prezidenta pro design Petera Schreyera. Ačkoliv se oproti končícímu modelu vzhled výrazně změnil, charakteristická tygří maska chladiče, která je nicméně širší, zůstala zachována.
Prostor pro SPZ se z nárazníku přemístil do víka pátých dveří. To dalo designérům relativně větší volnost při navrhování zadních partií. V nárazníku tak nechybí difuzor spolu s výraznou koncovkou výfuku.
Tvary vozu jsem celkově ostřejší než doposud. Výrazná je inspirace čtyřdveřovým kupé Stinger. Za povšimnutí stojí do boků protažená hlavní světla a výraznější nasávací otvory v nárazníku.
Zadní část je mohutnější než doposud, na čemž má podíl široký C-sloupek. Výraznější je horizontálně umístěná boční linie, spolu s již zmíněným sloupkem jeden z charakteristických prvků vozu.
Foto: Jan Matoušek
Jan Matoušek Jan Matoušek
16. 2. 2018 7:29
Nejprodávanější Kia na českém trhu se mění. Ze cee'du s apostrofem, na což často poukazovalo trio Clarkson, Hammond a May, je Ceed. Důvodem, proč se tak stalo, je zdůraznění evropského původu vozu. Ceed je totiž zkratka pro Community of Europe, with European Design. V překladu pro evropskou veřejnost s evropským designem. Není to ale jen jméno, co se změnilo. Kompaktní hatchback, kterého se od začátku produkce v Žilině v roce 2006 prodalo přes 1,28 milionu kusů, prodělal také výraznou změnu designu karoserie i interiéru. Více tak odpovídá sourozencům v čele se Stonicem a Stingerem. Na první dojmy, informace i fotografie se podívejte do následující galerie.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Nizozemsku vjelo auto na zahrádku kavárny, šest lidí je zraněných

Šest lidí ve středu utrpělo zranění, když ve městě Gennep na východě Nizozemska vjelo auto na zahrádku kavárny. Proč se tak stalo, není jasné, uvedla nizozemská agentura ANP. Poranění pěti lidí je lehké, šestý člověk byl převezen do nemocnice. Případ vyšetřuje policie, která řidiče auta zadržela. Podle místních médií není vyloučené, že nějakou roli při této nehodě mohly sehrát drogy. Město Gennep leží u hranice s Německem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy