Špína na autě nejvíc škodí tam, kam nevidíte. Přinášíme zásady jarního mytí

Martin Přibyl Martin Přibyl
15. 3. 2019 15:09
Přivítat jaro čistým autem je pro každého nadšeného motoristu povinnost, vyplatí se ale rozhodně i těm, kteří chtějí, aby jim vůz dobře a dlouhou dobu sloužil. Na co byste při mytí neměli zapomenout? Co je zásadní a existují drobnosti, na které byste se měli zaměřit? A pokud nebudete auto mýt sami, co byste měli požadovat v automyčce? Podívejte se do přehledu.
Foto: iStock

Čtyři základní body: vosk

Na umytou karoserii by pak měl přijít vosk. V zimě je možná ještě důležitější, svou roli ale má i v létě. Lak ostatně chrání nejen před agresivními chemikáliemi, jako je roztok posypové soli, ale i před vysokou teplotou nebo UV zářením, které ničí lak i světlomety. Kvalitní vosk přitom vydrží i několik měsíců.

Podle složení a konzistence existuje řada typů a jejich rozlišení by zabralo samostatný článek, profíci vyberou na váš vůz ten nejlepší, na domácí mytí je nejlepší tekutý vosk, protože se snadněji nanáší a leští. Pokud si auto budete mýt sami, dejte pozor na vosky s příměsí nanočástic, poskytnou sice výtečnou ochranu, ale kvůli ochraně zdraví je lepší aplikovat je v rukavicích.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy