Škoda vyvinula skládací koloběžku. "Simply clever" odrážedlo se vejde pod podlahu zavazadelníku

Jiří Kaloč
2. 3. 2018 16:31
Vedle modernizované Fabie a studie Vision X představí česká automobilka v Ženevě vlastní skládací koloběžku, která se vejde pod podlahu zavazadlového prostoru vozů Octavia a Superb. Koncept koloběžky s logem ŠKODA je nejnovějším příspěvkem praktických pomůcek, které se u Škody označují slovy "Simply Clever". Zákazníci si ji budou moci objednat v druhé polovině roku.
Foto: Škoda Auto

Koloběžka od Škodovky představuje praktické i efektivní řešení pro takzvanou "mobilitu poslední a první míle", tedy cestu od automobilu z parkoviště ke konečnému cíli cesty či na zpáteční cestě k vozu. Pravda, někomu může představa manažera v obleku a s diplomatkou (právě takoví často Superbem jezdí) na koloběžce připadat komická…

Foto: Škoda Auto

Patentovaný skládací mechanismus umožňuje koloběžku umístit pod podlahu zavazadlového prostoru modelů Octavia a Superb, nad dojezdové náhradní kolo. Ve složeném stavu měří koloběžka pouze 41 centimetrů na výšku a 48 centimetrů na délku. 

Koloběžka vyrobená převážně z hliníkové slitiny váží samotná pouze pět kilogramů, přičemž má nosnost až 100 kilogramů. Kvalitní kuličková ložiska a kola z polyuretanu zaručují svižný a komfortní zážitek z jízdy. Pogumované rukojeti řídítek umožňují agilní a bezpečné ovládání. 

Foto: Škoda Auto

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy