Silniční pravidla po cestě k moři: V Německu vás navigace nesmí upozorňovat na radary

Martin Přibyl Martin Přibyl
4. 6. 2019 6:02
Období letních dovolených u moře se blíží, a tak se vyplatí projít si základní pravidla silničního provozu, která vás na cestě čekají. Na co se po cestě připravit a kolik zaplatíte za mýto? Podívejte se do přehledu.
Foto: Aktuálně.cz

Rakousko - základní pravidla

Povolené rychlosti (obec/mimo/rychlostní silnice/dálnice): 50/100/-/130
Alkohol: 0,5 promile

Rakousko je v některých oblastech dopravních předpisů o něco benevolentnější než Česko (rychlost na okresce, alkohol v krvi), na druhou stranu je zde jejich dodržování často striktněji vyžadováno. Zejména toleranci překročení rychlosti má místní policie nižší.

Jaká je výše pokut?

Přestupek

Sazba

Alkohol za volantem

od 300 eur

Jízda na červenou

od 70 eur

Překročení rychlosti o 20 km/h

od 30 eur

Překročení rychlosti o více než 50 km/h

až 2180 eur

Špatné parkování

od 20 eur

Mobil za volantem

od 50 eur

Nepoužití bezpečnostního pásu

od 35 eur

Zdroj: ADAC, v Rakousku není pevně stanovený sazebník pokut, výše postihu se tedy může lišit.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy