Seriál z autoservisu, díl I.: Co vám hrozí, když nebudete kontrolovat funkci klimatizace?

Eva Srpová Eva Srpová
21. 5. 2018 6:45
Pečovat o klimatizaci v autě se vyplácí. V opačném případě totiž hrozí nejen to, že posádka onemocní, ale také poškození systému, jehož oprava stojí tisíce korun. Poradíme vám, jak problémům předcházet.
Foto: Auto Kelly

Autoservisy obvykle radí, aby majitel auta nechal provést údržbu klimatizačního systému minimálně jednou ročně. Vyplatí se tento servis nezanedbávat, protože poškození systému může vést až k opravě za několik tisíc, a to ve chvíli, kdy přestane fungovat kompresor klimatizace.

A navíc, když klimatizaci nečistíte, dýcháte nečistoty, které zanesený filtr nedokázal zachytit. V okruhu se pak také drží choroboplodné zárodky a není divu, že někteří lidé kvůli zanesené klimatizaci dostanou chřipku nebo se jim zhorší alergie.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Britská policie řešila tanker v Lamanšském průlivu. Na palubě byli černí pasažéři

Britská policie spolu s pobřežní a pohraniční stráží v neděli zasahovaly kvůli incidentu na ropném tankeru v Lamanšském průlivu jižně od ostrova Wight. Důvodem bylo několik černých pasažérů, kteří podle sdělení policie slovně vyhrožovali posádce. Informovala o tom agentura Reuters. Rozhlas ostrova Wight večer oznámil, že operace skončila zatčením sedmi podezřelých.

"Na palubě tankeru bylo několik černých pasažérů, kteří slovně vyhrožovali posádce. Nikdo nebyl zraněn," uvedla policie v prohlášení. BBC citovala právníky řeckého majitele lodi, podle nichž "stoprocentně nejde o únos", jak se předtím také spekulovalo.

K lodi, která se plaví pod liberijskou vlajkou, vyrazila v neděli plavidla pobřežní stráže i vrtulníky. Tanker Nave Andromeda, dlouhý 228 metrů, podle AP vyplul 6. října z Lagosu v Nigérii a do jihoanglického přístavu Southampton měl dorazit dnes dopoledne.

Zdroj: ČTK
Další zprávy