Sedm tisíc nehod, škody za 330 milionů. Srážek se zvěří přibývá, jak jste pojištěni?

Martin Frei Martin Frei
7. 5. 2022 6:29
Dopravních nehod se srnami či kanci trvale přibývá. Po covidové pauze z roku 2020 se jejich počet znovu zvýšil o celou čtvrtinu. Houstnoucí provoz se střetává s nezdravě vysokými početními stavy zvířat. Od října do března došlo k 7225 srážkám se zvěří. Pojišťovna Generali Česká společně Centrem dopravního výzkumu vyhodnocuje četnost nehod a upozorňuje na nebezpečná místa našich silnic.
Dopravní nehody po srážce se zvěří v Česku.
Dopravní nehody po srážce se zvěří v Česku. | Foto: Aktuálně.cz

Středočeský kraj: 1635 nehod

Nejvíce srážek se zvěří se tradičně odehrává ve Středočeském kraji. Ten má ze všech nejhustší síť a je tu nejintenzivnější provoz. Jelikož zde také jezdí hodně moderních a servisně náročnějších vozidel, dosahují i průměrné škody na nich rekordní výše 84 000 korun.
Zatímco v předchozích letech se nejvíc nehod soustředilo na silnici ze Zbraslavi na Jílovišti nebo na úsek z Úval do Klánovic, loni statistika ukázala na silnici 608 z Prahy-Chaber do Zdib. Extrémně vytížená sběrná komunikace, po níž projíždí na 20 tisíc vozidel denně, tu vede desítky kilometrů dlouhým pásem polí od Vltavy k Labi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy