Sedm tisíc nehod, škody za 330 milionů. Srážek se zvěří přibývá, jak jste pojištěni?

Martin Frei Martin Frei
7. 5. 2022 6:29
Dopravních nehod se srnami či kanci trvale přibývá. Po covidové pauze z roku 2020 se jejich počet znovu zvýšil o celou čtvrtinu. Houstnoucí provoz se střetává s nezdravě vysokými početními stavy zvířat. Od října do března došlo k 7225 srážkám se zvěří. Pojišťovna Generali Česká společně Centrem dopravního výzkumu vyhodnocuje četnost nehod a upozorňuje na nebezpečná místa našich silnic.
Dopravní nehody po srážce se zvěří v Česku.
Dopravní nehody po srážce se zvěří v Česku. | Foto: Aktuálně.cz

Ústecký kraj: 1028 nehod

Druhý v počtu srážek je kraj Ústecký. Vede přes něj několik vytížených spojnic do Německa, hustý provoz je také v okolí Ústí nad Labem i Teplic. Zároveň sem zasahují Krušné Hory, České Švýcarsko a vylidněné oblasti Sudet, kde život zvířat tolik neruší lidská činnost a jejich pohyb je svobodnější.
Statisticky nejvyšší koncentrace srážek se zvěří v loňském roce vyšla na silnici z Litvínova do Horního Jiřetína. Stejné místo si vysloužilo prvenství už o rok dříve, zatímco v roce 2019 ho předběhla spojnice mezi Českou Lípou a Zahrádkami u Nového Boru v Libereckém kraji.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy