Sedm tisíc nehod, škody za 330 milionů. Srážek se zvěří přibývá, jak jste pojištěni?

Martin Frei Martin Frei
7. 5. 2022 6:29
Dopravních nehod se srnami či kanci trvale přibývá. Po covidové pauze z roku 2020 se jejich počet znovu zvýšil o celou čtvrtinu. Houstnoucí provoz se střetává s nezdravě vysokými početními stavy zvířat. Od října do března došlo k 7225 srážkám se zvěří. Pojišťovna Generali Česká společně Centrem dopravního výzkumu vyhodnocuje četnost nehod a upozorňuje na nebezpečná místa našich silnic.
Dopravní nehody po srážce se zvěří v Česku.
Dopravní nehody po srážce se zvěří v Česku. | Foto: Aktuálně.cz

Vysočina: 885 nehod

V pořadí krajů se Vysočina umísťuje až na třetím místě. V chudších regionech lidé méně jezdí auty a také silniční síť je řidší, což omezuje střety dopravy s přírodou. Přestože lesů, luk a strání je právě na Vysočině mnoho.
Takovou krajinou vedou hlavní tahy z Jihlavy na Znojmo, stejně jako od Brna přes Třebíč na Jindřichův Hradec. Právě na Třebíčsku jsou srážky se zvěří nejčastější. Nejhůře vyšla statistika na okresní silnici z Třebíče na Velké Meziříčí u Pocoucova. Zvířata tudy putují k rozlehlým pastvinám pod vrchem Kobylinec. Druhý rizikový úsek najdeme mezi Pelhřimovem a Červenou Řečicí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy