Před dvaceti lety se v bazarech nejvíce kupovaly Favority, teď Octavie. Tak šel čas s kupcem ojetin

Felicia byla léta oblíbeným a také nejprodávanějším autem v inzerátech s ojetinami.
Před dvaceti lety byl nejprodávanějším autem v autobazaru Favorit vyrobený v letech 1989 až 1994 a nejčastěji v bílé barvě. "Tehdy se průměrně prodával za cenu 79 000 korun," říká Michal Häckl z AAA Auto.
Po pěti letech se Favorit na přední pozici vystřídal za Felicii. Nejžádanější byla červená s motorem 1,3 litru a v průměru se dala pořídit za 142 000 Kč.
V roce 2007 se stala nejprodávanějším modelem v AAA Auto Fabia, a to nejlépe tři až sedm let stará. Zákazníci navíc začali zvedat své požadavky, takže často požadovali metalický lak, ABS a posilovač řízení. "S průměrným nájezdem 65 tisíc km po prvním majiteli a servisní knížkou měl tento vůz průměrnou cenu 180 tisíc korun," připomíná Michal Häckl z autobazaru. Fabia se na špici nejžádanější ojetiny v Česku držela celé roky, jen se postupně zvyšoval standard. V roce 2012 byla nejprodávanější Fabia, ale už s klimatizací a elektricky ovládanými okny vpředu, stará zhruba čtyři až devět let.
"Velký zlom přišel v roce 2016, kdy se nejoblíbenějším vozem stala Škoda Octavia Combi s motory 1.9 a 1.6 TDI 77 kW nebo 2.0 TDI 103 kW, často s automatickou klimatizací, ESP, všemi čtyřmi elektrickými okny, po prvním nebo druhém majiteli za průměrnou cenu 190 tisíc korun," říká Häckl z AAA Auto.
Foto: Radek Pecák
Eva Srpová Eva Srpová
7. 7. 2017 14:01
Jaká auta se nejvíce prodávala v autobazarech před dvaceti lety? Pět let starý bílý Favorit za cenu 79 000 korun. Od té doby se trh s ojetinami zásadně proměnil. Sestavili jsme žebříček nejoblíbenějších ojetých aut za 20 let v historii největšího českého autobazaru.

Nejprodávanějším autem v autobazarech v roce 1997 byla bílá Škoda Favorit. Časem ji vystřídala Felicia, poté Fabia.

Čechy oblíbená Octavia Combi se stala nejprodávanějším vozem v autobazaru AAA Auto teprve až loni.

Podívejte se do galerie na nejprodávanější a nejzajímavější auta, která prošla českým autobazarem. A pokud vás zajímá řebříček nejprodávanějších nových aut, klikněte sem.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Policie obvinila útočníka, který napadl zdravotní sestru v nymburské nemocnici lopatou

Policie ve čtvrtek dopoledne obvinila útočníka, který v úterý večer v nymburské nemocnici napadl zdravotní sestru lopatou. Muž se k činu přiznal, jeho motivem bylo dostat se do vězení. Policisté podají návrh na vzetí obviněného do vazby, soud bude o návrhu rozhodovat nejpozději v pátek dopoledne, řekla ve čtvrtek policejní mluvčí Petra Potočná.

"Dnes v dopoledních hodinách kriminalisté zahájili trestní stíhání jednatřicetiletého muže pro spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu," uvedla Potočná. Kriminalisté mu navíc prokázali spáchání další majetkové a násilné trestné činnosti.

"K motivu napadení zdravotní sestry uvedl, že čin spáchal úmyslně a z důvodu touhy dostat se do vězení," dodala Potočná. Muž v úterý večer vnikl do objektu nemocnice, kde zezadu přistoupil ke zdravotní sestře a udeřil ji lopatou do hlavy. Žena skončila ze zraněním v nemocnici.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Vláda musí ujasnit pravidla pro otevření zahrádek a připravit plán na podzim, uvedla Hospodářská komora

Vláda musí podle Hospodářské komory (HK) nejpozději v pátek jasně uvést pravidla pro otevření restauračních zahrádek. Měla by také připravit plán pro podzim s pandemií koronaviru. Podnikatelé se podle komory chtějí vyhnout riziku opětovného uzavření, zároveň odmítají, aby jim za případné zhoršení epidemické situace byla přičítána odpovědnost. Ve čtvrtek to řekl prezident HK Vladimír Dlouhý. Premiér Andrej Babiš (ANO) oznámil, že vláda v pátek podmínky pro otevření zahrádek zpřesní.

Provozovatelé stravovacích provozů musejí mít podle Dlouhého neodkladně jasno v tom, zda budou muset od pondělí kontrolovat doklady hostů o negativních testech na koronavirus či očkování, k čemuž potřebují ale detailní informace, nebo bude stačit vývěska, že za vládou nastavená pravidla se bude zodpovídat zákazník.

Komora podle Dlouhého nikdy neříkala, že vstup do provozoven služeb, hotelů nebo restaurací má být podmíněn testem či očkováním. Pravidla podle něj určuje stát. HK se snažila najít technologické řešení. Vyvinula proto mobilní aplikaci, ve které by lidé našli podniky, které se zavázaly k dodržování nastavených pravidel, zároveň by jejím prostřednictvím prokázali svou bezinfekčnost. Potřebné pro její plošné využití bylo zapojení státu. Podle viceprezidenta HK Zdeňka Zajíčka se tak nestalo a aplikaci nyní komora uloží "do šuplíku".

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Vydaný Nikulin dostal od Česka 250 000 korun, žádá další peníze

Ministerstvo spravedlnosti vyplatilo Rusovi Jevgeniji Nikulinovi čtvrt milionu korun v souvislosti s jeho vydáním do USA. Také se mu omluvilo. Vyplynulo to z čtvrtečního jednání u soudu, který se začal zabývat Nikulinovým nárokem na náhradu nemajetkové újmy za nezákonné rozhodnutí tehdejšího ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO). Nikulin, který po Česku žádá dalších 1,25 milionu korun, byl loni v USA odsouzen za hackerství k sedmi letům a čtyřem měsícům vězení. Stát další peníze platit odmítá.

Částku 250 000 korun, kterou za to ministerstvo Nikulinovi loni v říjnu vyplatilo, označil ve čtvrtek Rusův advokát Martin Sadílek za neúměrně nízkou. "Advokát ho (Nikulina) ujistil, že pan ministr nemůže učinit rozhodnutí, které ve finále skutečně učinil. Akt deportace Nikulin považoval ve své podstatě za únos a za zradu svého advokáta," popsal u Obvodního soudu pro Prahu 2. Klient podle něj ztratil důvěru v soudní systém i své právní zástupce, což velmi negativně ovlivnilo způsob jeho obhajoby v USA.

Sadílek poukázal také na to, že podle znaleckého posudku zadaného Nikulinovými obhájci v USA trpí Rus posttraumatickou stresovou poruchou. "Domnívám se, že vznikla v přímé souvislosti s nezákonným aktem pana ministra spravedlnosti," podotkl. Zdravotní posudky ze Spojených států chce v aktuálním řízení navrhnout jako důkaz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy