Policie bude pomáhat a chránit v supersportovním BMW i8. Potkáte ho hlavně na moravských dálnicích

Nyní pomáhá a chrání také toto policejní BMW i8. Supersport ale nemá radary ani systém zaznamenávající přestupky, bude hlavně hlídkovat.
Policie bude pomáhat a chránit v supersportovním BMW i8
Ve středu 10. května si Policie ČR převzala v pražském dealerství Invelt hybridní supersport i8. Ten pohání benzinový motor v kombinaci s elektromotory, jede rychlostí 250 km/h a na 100 km/h zrychlí za 4,4 sekundy.
Má typické žlutomodré polepy a majáky, nicméně tím jeho nadstandardní výbava končí. Systém s radary, který by uměl zaznamenat přestupky, mu chybí. Bude především hlídkovat, v tuto chvíli je určeno 25 policistů, kteří mají povolení ho řídit.
"Nechceme v tuto chvíli pořizovat další maskované policejní vozy, chceme být naopak na českých silnicích více vidět a také nám záleží na tom, aby PČR byla vnímána pozitivněji," vysvětlil důvody pořízení tohoto vozu šéf dopravní policie Tomáš Lerch.
Foto: Eva Srpová
Eva Srpová Eva Srpová
10. 5. 2017 20:12
Policie si slavnostně převzala supersportovní BMW i8, které bude mít na půl roku k užívání zdarma. Bude jezdit na Moravě, ale při předání se projelo také v pražských ulicích. Řidiči se nevěnovali řízení a sledovali nás, bylo to skoro na pokutu, zažertoval šéf dopravní policie Tomáš Lerch.

Byli jsme u předání jediného exempláře BMW i8 v barvách české policie. Vůz zamířil na Moravu, kde s ním budou jezdit policejní hlídky na zdejších dálnicích a silnicích. Podívejte se do galerie.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy