Zadarmo, ale i za desítky tisíc korun. Cena za navigaci v autech se hodně liší. Zmapovali jsme trh

Zadarmo, ale i za desítky tisíc korun. Cena za navigaci v autech se hodně liší. Zmapovali jsme trh
Alfa Romeo - Italská značka má poměrně drahé navigace. Základní model Alfa Connect NAV s obrazovkou 6,5 palce vyjde na 28 tisíc korun. Lepší kus nazvaný Alfa Connect 3D už ale stojí 62 tisíc korun. Má větší displej 8,8 palce. Ceník patří sedanu Giulia.
Audi - Za navigační systém, který je součástí MMI, se platí navíc minimálně 42 300 korun. Dalších 3100 korun navíc vám koupí větší uhlopříčku. Řeč je o modelu A4.
BMW - BMW má složité ceníky. V případě řady 3 si můžete vybrat z několika paketů. Například balíček BMW ConnectedDrive Advanced vyjde s navigací na 52 884 korun.
Citroën - U francouzské automobilky jsme si vybrali kompaktní SUV C4 Cactus. Displej s uhlopříčkou sedmi palců je už v základní výbavě. Aby dostal navigační funkci, je potřeba zaplatit navíc 16 400 korun. Ve vyšší výbavě je ale navigace v ceně.
Foto: Výrobci
Jan Markovič Jan Markovič
10. 5. 2017 7:07
V některých autech najdete navigaci jako součást vyšších výbav, v jiných je nutné si za ni připlatit třeba i 50 tisíc korun. Automobilky si za své systémy účtují opravdu rozdílné sumy. Zmapovali jsme český trh, když jsme vybrali od každé značky vždy jeden reprezentativní model a podívali se na cenu, za kterou se u něj navigace nabízí. Rozdíly vás možná překvapí.

Připravili jsme přehled všech nových aut do 300 tisíc korun s navigací v ceně.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy