Francouzské kladivo na Fabii přichází do Česka. Kolik stojí líbivý Peugeot 208?

Jan Matoušek Jan Matoušek
5. 11. 2019 6:02
Druhá generace Peugeotu 208 patří k nejočekávanějším novinkám závěru letošního roku. Malý vůz ze slovenské Trnavy se dokázal zařadit mezi nejprodávanější auta své kategorie nejen na evropském trhu, jeho nástupce navíc přináší i velmi atraktivní design. Český dovozce nyní zveřejnil ceny, které startují pod 300 000 korunami. Projděte si ceník 208 i porovnání s deseti nejprodávanějšími soupeři.
Foto: Peugeot

Peugeot 208 - od 295 000 Kč

Rozměry (d/š/v): 4055/1745/1430 mm
Rozvor náprav: 2540 mm
Kufr: 309 l

Peugeot 208 bude mít hned na startu oproti většině konkurentů jednu výhodu. K dispozici totiž bude nejen s benzinovými a naftovými motory, ale také v elektrické verzi. Ta má stejný základ, a dokonce se vyrábí i na stejné lince jako spalovací sourozenci. Touto nabídkou mu bude konkurovat jen technicky prakticky shodný Opel Corsa. Elektromobil stejné velikosti pak nabízí i Renault v podobě modelu Zoe a Mini s modelem Cooper SE. Tam jde nicméně o prémiovější část trhu.

Než se však model e-208 dostane na český trh, bude to ještě nějakou chvíli trvat, zájemce si tak zatím bude muset vystačit s paletou spalovacích jednotek. Ta zahrnuje zážehové tříválce 1.2 PureTech, které se ale navzájem trochu odlišují. Základní verze s 55 kW totiž postrádá turbodmychadlo a jako jediná má též pětistupňovou manuální převodovku.

Silnější verze se 74 kW již přeplňování má a k tomu také výběr mezi manuální šestistupňovou nebo automatickou osmistupňovou převodovkou. Vrcholná specifikace tříválce s 96 kW se dodává výhradně se samočinným ústrojím. Alternativou benzinovým motorům může být naftová 1.5 BlueHDi s 75 kW a manuální šestistupňovou převodovkou, která naláká především úsporně smýšlející řidiče. Dle našich zkušeností se spotřeba s ním pohybuje na hranici pěti litrů.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy