Otestovali jsme sportovní Hyundai i30 N. Tak povedené a zábavné auto Korejci nikdy dřív nepostavili

Sportovní hatchback se vyrábí v Nošovicích. Vzniknou i další modely z divize N, vedle fastbacku i30 bude i sportovní Kona.
Model i30 N ve verzi hatchback je prvním počinem před časem založené sportovní divize N automobilky Hyundai. Toto sportovní oddělení vede Albert Biermann, někdejší šéf divize M značky BMW. Rozhovor s ním Aktuálně.cz vedlo před nedávnem v Koreji a článek vyjde v nejbližších dnech.
Mezitím jsme měli možnost otestovat Biermannovo první dílo pod křídly Hyundai. Model i30 N se nabízí ve dvou variantách, slabší nabízí 250 koní, silnější má o 25 k více, o palec větší pneumatiky Pirelli namísto Michelinek a také samosvorný diferenciál.
Do redakce se dostal silnější model i30 N Performance, startující na ceně necelých 740 tisíc korun, tedy o 40 000 Kč víc než slabší varianta. Podle Biermanna chce i30 N konkurovat především Volkswagenu Golf GTI.
Hyundai i30 N není jen silnější verzí konvenční i30. Je to svébytný model. Má vynikající přeplňovaný dvoulitrový motor, mnohem tužší karoserii se zesilujícími rámy, tužší odpružení, silnější brzdy, upravený podvozek. A sportovní sedadla.
Foto: Eva Srpová
Eva Srpová Eva Srpová
23. 2. 2018 6:51
Hyundai dokazuje, že umí postavit i velmi schopné a zábavné sportovní auto. Prvním vozem řadícím se do rodiny divize N je hatchback i30. Otestovali jsme silnější ze dvou nabízených variant s výkonem 275 koní.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zápasník Artur Omarov postoupil na olympijské hry

Zápasník řecko-římským stylem Artur Omarov se probojoval na olympijské hry. Na turnaji světové kvalifikace v Sofii porazil tři soupeře a coby finalista váhové kategorie do 97 kilogramů si jako jediný český reprezentant zajistil účast v Tokiu. Pod pěti kruhy bude soutěžit ve 32 letech poprvé.

"Jsem strašně šťastný. Konečně se mi to podařilo, po takový době," radoval se ve videopřenosu na facebooku Českého svazu zápasu po klíčovém vítězství nad Litevcem Viliusem Laurinaitisem. Na cestě do semifinále předtím porazil Damiana von Euwa ze Švýcarska a Němce Petera Öhlera. V neděli se utká o turnajové prvenství s Alexem Szökem z Maďarska.

Další zprávy